1. HABERLER

  2. KONYA HABERLERİ

  3. Doğaseverlerden En Anlamlı Tırmanış
Doğaseverlerden En Anlamlı Tırmanış

Doğaseverlerden En Anlamlı Tırmanış

Beyşehirli doğaseverler, Doğanhisar İlçesi, Deştiğin Mahallesi şehitleri için Hüyük'te bulunan bin 985 metre yüksekliğindeki Kafa Dağı’nın...

A+A-

Beyşehirli doğaseverler, Doğanhisar İlçesi, Deştiğin Mahallesi şehitleri için Hüyük'te bulunan bin 985 metre yüksekliğindeki Kafa Dağı’nın zirvesine tırmandı.

Beyşehir Belediyesi'nin katkı ve desteğiyle Beyşehir Kültür ve Turizm Derneği bünyesinde faaliyet gösteren Beyşehir Doğa Yürüyüşleri Topluluğu, Kafa Dağı’na doğa yürüyüşü etkinliği gerçekleştirdi.

Doğaseverler burada saygı duruşunda bulunup İstiklal Marşı’nı okuduktan sonra Deştiğin Mahallesi’nin şehitlerinin isim ve rütbelerinin yer aldığı pankartı açtı. Ardından katılımcılar, şehit isimlerini tek tek okuyup yoklama yaparken,hep birlikte "burada" diye bağırdı.

Doğaseverler yaklaşık 10 kilometre boyunca devam eden yürüyüş etkinliğinin sona ermesinin ardından 6 şehidi kabri başında da ziyaret ederek dua etti.

Beyşehir Belediye Başkanı Murat Özaltun, yaptığı açıklamada, Deştiğin Mahallesi'nin bin 85 nüfusu olmasına rağmen 2007-2015 yıllarında 6 şehit verdiğini söyledi.

Bu yürüyüşün Deştiğin Mahallesi şehitleri anısına düzenlendiğini belirten Özaltun, bu tür faaliyetlerin devam edeceğini belirterek tüm şehitlere Allah'tan rahmet diledi.
 

Önceki ve Sonraki Haberler