1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Doğru İsimlerden Doğru Takım Kurmaya Çalışıyoruz
Doğru İsimlerden Doğru Takım Kurmaya Çalışıyoruz

Doğru İsimlerden Doğru Takım Kurmaya Çalışıyoruz

Muharrem Usta, gelecek sene dinamik, kendine güveni olan, ayakları yere sağlam basan iyi bir iskelet kadro oluşturmak istediklerini söyledi

A+A-

Trabzonspor Kulübü Başkanı Muharrem Usta, gelecek sene dinamik, kendine güveni olan, ayakları yere sağlam basan iyi bir iskelet kadro oluşturmak istediklerini, bir sonraki sezon da ise çıtayı yükseltmeyi hedeflediklerini söyledi.

Usta, gazetecilere yaptığı açıklamada, kulüpteki prim sistemini tamamen değiştireceklerini belirterek, "Kazandığımız ve berabere kaldığımız maçlarda prim vereceğiz. Beraberlikte, kazandığımızın yarısı kadar prim olacak. Primlerin yarısını maçlardan sonra ödeyeceğiz, yarısını sezon sonuna bırakacağız. Sezon sonundaki hedeflerimizi gerçekleştirirsek diğer kısmını vereceğiz." dedi.

Maç başı ücretlerini de kaldıracaklarını ifade eden Usta, "Kaybediyorsun para veriyorsun. Nasıl bir şey bu? Kazanç başarıya yönelik olmak zorunda, Türkiye bunu gördü. Bu kontrat sisteminin kulüpler ve oyuncular için yanlış olduğunu bildiğimiz için yeni sisteme geçtik." diye konuştu.

Usta, takımın disiplin talimatlarının tamamının değişeceğini de kaydederek, şöyle devam etti:

"Gelecek seneye dinamik, kendine güveni olan, ayakları yere sağlam basan, iyi bir iskelet kadro oluşturmak istiyoruz. Bunun üzerine bir sonraki sene çıtayı yükseltmek istiyoruz. Bu sene için kulübümüzün çok ciddi oranda disipline ihtiyacı olduğunu belirtmek isterim. Sisteminiz iyi değilse disiplininiz yoksa içerideki düzeninizde çeşitli aksaklıklar var ve siz bunları görmeyip halı altına süpürüyorsanız bedeline razı olacaksınız."

Planlanan bir bütçenin içine sığdırılmış sağlıklı yapı kuracaklarını anlatan Usta, "Böyle bir takım kuracağımızla ilgili herhangi bir endişe taşımıyorum ama kimsenin aklına gelmesin, bir yıldızlar topluluğu kurmuyoruz. Doğru isimlerden oluşan doğru bir takım kurmaya çalışıyoruz. Doğru takım kurarak bu sene farklı bir Trabzonspor olacak. Böyle yeni bir yolculuk başladı ve hepimizin 'Burada bir ışık var' diyebileceği bir takım oluşturmanın peşindeyiz." açıklamasında bulundu.

 

Önceki ve Sonraki Haberler