1. HABERLER

  2. KONYA HABERLERİ

  3. ‘Dönüşüm Meram’ ülkede gündem oldu
‘Dönüşüm Meram’ ülkede gündem oldu

‘Dönüşüm Meram’ ülkede gündem oldu

AK Parti Konya Milletvekili Prof. Dr. Mehmet Babaoğlu, Meram Belediyesi tarafından geçen hafta tanıtımı yapılan ‘Dönüşüm Meram’ adlı kentsel dönüşüm projelerinin hem Konya’da hem Türkiye genelinde gündem oluşturduğunu söyledi.

A+A-

AK Parti Konya Milletvekili Prof. Dr. Mehmet Babaoğlu, Meram Belediye Başkanı Fatma Toru’yu ziyaret etti. Kentsel dönüşümle ilgili Meram Belediyesi’nin geçen hafta yaptığı tanıtımın hem Konya’da hem de Türkiye’de gündem olduğuna dikkat çeken AK Parti Konya Milletvekili Mehmet Babaoğlu, “Çok kapsamlı bir projeyi hayata geçiriyorsunuz. Seçim çalışmaları kapsamında birlikte sahada dolaşmıştık. İnsanların taleplerini biliyorsunuz. Seçildikten sonra bugüne kadar altyapı çalışmalarını tamamladınız. Şimdi ise çok başarılı bir proje ile Meram’ı daha da güzelleştireceksiniz. Biz de milletvekilleri olarak her türlü desteği vermeye hazırız. Meram’ın hem güzelleşmesi hem de büyümesi ve gelişmesi önemli. Bununla ilgili her zaman sizin destekçiniziz. Böyle bir proje başlattığınız için tebrik ediyoruz. AK Parti Belediyelerimiz her zaman örnektir, çıtayı çok yukarı çıkarmışlardır. Meram Belediyemizin çalışmaları takdire şayandır” diye konuştu.  
“DÖNÜŞÜMDE ÖRNEK VE ÖNCÜ BELEDİYEYİZ”
Toplumun ihtiyaçlarına bağlı olarak ülke genelinde hızlı bir dönüşüm yaşandığına dikkat çeken Meram Belediye Başkanı Fatma Toru ise, “Bu dönüşümde Meram’ın ivme kazanabilmesi, yerel kalkınmayı yakalayabilme adına biz de kentsel dönüşüm hamlesini başlatmış olduk. Şu anda yaptığımız sıradan bir dönüşüm değil. Hem Master Plan yoluyla hem de bire bir uygulamalarla birlikte Meram, kentsel dönüşümde örnek ve öncü belediyelerden biri olacak. Planladığımız alan yoluyla da orta ve uzun vadede dönüşümü hedefledik. Kısa vadede de 5 ayrı projeyle belirlediğimiz alanların dönüşümünü hedefledik” dedi. 
ŞEHRİN KORUYUCU SAĞLIK HİZMETİ
Halkın da desteğiyle birlikte kentsel dönüşüm projelerinde önemli mesafe kat ettiklerini kaydeden Başkan Toru, “Her bir projede halkımızla anlaşmalar noktasında yüzde 50’ler seviyesine geldik. 5-10 yıl sonra bu hizmetleri halkımız çok daha iyi görecek. Meram’a yapılan en büyük hizmetlerden biri bu. Çünkü temelde planlama var; şehrin koruyucu sağlık hizmeti diyebiliriz buna. Pansuman tedbirlerle bunlar bir yere kadar gidiyor. O yüzden Meram’ın önünü açacak bir politikayla, stratejiyle birlikte bu yolu da açmış olduk. Verdiğiniz desteklerden dolayı çok teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı. 
“ROL MODELİMİZ SAYIN CUMHURBAŞKANIMIZDIR”
Meram Belediye Başkanı Fatma Toru, konuşmasını şöyle tamamladı: “Yerel yönetimlerde bizim rol modelimiz Sayın Cumhurbaşkanımızdır. O başlattığı hamleyle Türkiye’nin önünü açmış oldu. İnşallah bizler de onun yolunda giderken kendi bölgemizde dayanışma içerisinde bu başarıyı hep beraber yakalayacağız inşallah.”
 

Önceki ve Sonraki Haberler