1. HABERLER

  2. SAĞLIK

  3. Dudak Dolgusu Nasıl Uygulanır
Dudak Dolgusu Nasıl Uygulanır

Dudak Dolgusu Nasıl Uygulanır

Dudak dolgusu hakkında bilinmesi gerekenler

A+A-

         İnce dudaklı kişilerin sorun yaşadığı durumlar arasında; yüzün yorgun görünmesi, olduğundan büyük görünme ve mutsuz bir yüz ifadesi yer alır. İnsanlar yaşları ilerledikçe yüzün hacmini kaybetmesi ve yüzün konturlarını silinmesi ile daha sönük bir hal alır. Yaşın ilerlemesi ile dudaklar iki yana da sarkabilir. Bu durumları yaşamayan insanlar dudak dolgusu yapabilir.

 Dudak yapısının inceliği, yüzlerinde ki sinirli, mutsuz, yorgun ifadeye maruz kalmak istemeyen aynı zamanda aynaya baktığında mutlu bir ifade görmek isteyince, dudak dolgusu işlemine başvurulur.

 

            Dudak dolgusu estetik operasyonu yaklaşık ortalama 20 dakika içinde gerçekleştirilen ve ameliyat olmayan bir estetik operasyondur. Bu işlemde kalıcı dudak dolgusu elde etmek için dolgu malzemesi enjekte edilir veya silikon implant uygulanması tekniği ile dudak dolgunlaştırma işlemi yapılır. Günümüzde uzmanlar silikon implant yöntemini pek fazla tercih edilmemektedir ve önerilmeyen bir yöntemdir. Silikon implantları işlemlerinde geri dönüşüm zor olmaktadır. Ancak dolgu enjeksiyonu tekniği geri dönüşümü mümkün olan ve tercih edilen yöntemlerdir. Ortalama 1 yıl içinde dolgu enjeksiyonu işlemi tekrar uygulanmalıdır. Uygulamanın tekrar yapılması gereken zaman geldiğinde, kişi memnun ise işlem yapılır memnun değil ise uygulama yapmaktan vazgeçer.

 

 Dolgu işlemi nasıl yapılır

 

            Dolgu yapılırken istenen, uzun süre ve kalıcı dudak dolgusu ile sonuçlandırılma işlemi beklentisidir. Dolgu enjeksiyonunda bazı dolgu malzemeleri kullanılır. Bu yöntemler arasında ey yaygın olan hyalüronik asit dolgu malzemesi ve otolog yağ enjeksiyonu ile yapılandır. Haylüronik asit dolgu malzemesi cildin doğal olan yapısı içinde bulunan ve yaş aldıkça azalan bir malzeme türüdür. Ortalama uygulamanın yapılma süresi 20 dakika kadar süren bir işlemde, eksilen bu dolgu maddesi dudağa enjekte edilir. Bunlar dışında Otolog yağ enjeksiyonu ise liposuction tekniği ile de vücutta alınan yağ ile bu işlem yapılır. Alınan yağ hücreleri özel bir işlemden geçerek saflaştırılarak dudağa enjektesi sağlanır. Mikro nano yağ enjeksiyonu yöntemi ile dudak dolgunlaştırma işleminde başarılı bir sonuç elde edilir.

 

            Kullanılan bu yöntemlerde istenen ve uzun süreli bir sonuç elde etmektir. Yapılan bu işlemlerde kullanılan malzeme ve yönteme göre dudak dolgusu fiyatları değişiklik gösterir. Kullanılan malzemeye göre dudak dolgusu fiyatları değişir. Dudak dolgusu yapılırken yüzün geneline bakılır ve yüzün geneli ile ölçülendirme yapılır. Dudakların kıvrımları, boyutu, genel hatları ile orantılı ve uyumlu olmalıdır. Altın oran kuralı uygulanır, alt üst dudak kendi arasında bir simetriye sahip olması gerekir, dudak dolgusu İstanbul ilinde çok fazla yapılmakta. İller arasında oran olarak ve yöntem gelişmişliği olarak dudak dolgusu İstanbul ilinde öncelik taşımaktadır.

Önceki ve Sonraki Haberler