1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Dünya Engelliler Haftası
Dünya Engelliler Haftası

Dünya Engelliler Haftası

KIRIKKALE (AA) - Kırıkkale İl Sağlık Müdürü Dr. Mustafa Uzun, 10-16 Mayıs tarihleri arasında kutlanan "Dünya Engelliler Haftası" nedeniyle mesaj yayımladı.Uzun, mesajında, ülke nüfusunun...

A+A-

KIRIKKALE (AA) - Kırıkkale İl Sağlık Müdürü Dr. Mustafa Uzun, 10-16 Mayıs tarihleri arasında kutlanan "Dünya Engelliler Haftası" nedeniyle mesaj yayımladı.

Uzun, mesajında, ülke nüfusunun yaklaşık yüzde 12'sinin engelli vatandaşlardan oluştuğunu ve bunun hiç azımsanmayacak bir rakam olduğunu belirtti.

Engellilerin sosyal yaşamın içinde aktif birer birey olmalarının çok önemli olduğunu dile getiren Uzun, şunları kaydetti:

"Engellilere sahip çıkmak, onların sorunlarının çözümüne katkıda bulunmak ve hayatlarını kolaylaştırıcı önlemler almak, insanlık görevi olduğu gibi vazgeçilmez toplumsal sorumluluğumuzdur. Engelli olmak asla bir kusur olarak görülmemeli ve hiçbir zaman yaşama sevincine mani olmamalıdır. Engelli olmanın bir kusur olmadığı ve hepimizin engelli olma potansiyeli taşıdığımızı düşünerek, engelli vatandaşlarımızın sorunlarına duyarlı olmak, ihtiyaç, taleplerini karşılamak ve onların günlük yaşam içinde rahatlıkla yerlerini alabilecek şartları oluşturarak, gereken ilgi ve desteği sağlamak, kendilerine değer verildiğini ve her zaman yanlarında olduğumuzu hissettirmeliyiz. Engellilik insanın mutluluğu ve erdemliliği için engel oluşturmaz."

Önceki ve Sonraki Haberler