1. HABERLER

  2. BÖLGE

  3. Dünya İnsani Zirve'de Göç Ve Savaşı Konu Alan Sunumlar Yapıldı
Dünya İnsani Zirvede Göç Ve Savaşı Konu Alan Sunumlar Yapıldı

Dünya İnsani Zirve'de Göç Ve Savaşı Konu Alan Sunumlar Yapıldı

İstanbul'da düzenlenen Dünya İnsani Zirvesi'nin açılış töreninde, dünyadaki göç ve savaş gibi insani dramları konu alan görsel sunumlar yapıldı

A+A-

İSTANBUL (AA) - İstanbul'da düzenlenen Dünya İnsani Zirvesi'nin açılış töreninde, dünyadaki göç ve savaş gibi insani dramları konu alan görsel sunumlar yapıldı.

İstanbul Kongre Merkezi Harbiye Salonundaki törene Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan, BM Genel Sekreteri Ban Ki-mun'un yanı sıra 60'a yakın devlet ve hükümet başkanı, bakanlar ve temsilciler katıldı.

Sunuculuğunu ABD'li oyuncu Forest Whitaker'in yaptığı törende, insani krizlere ilişkin yapılan sunumlarda Amerikalı aktör Daniel Craig, Amerikalı oyuncu Ashley Judd da katılımcılara hitap etti. Çocukların, gençlerin çeşitli performanslarıyla süslenen açılış töreninde Erdoğan ve Ban da konuşma yaptı.

Konuşma yapmak üzere sahneye çıkan Ban'a iki çocuk elinden tutarak eşlik etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı da elinden tutarak sahneye getiren çocuklar, konuşma sırasında sahnede bekledi.

Erdoğan'ın konuşmasının ardından açılış tören sona erdi.

Etiketler :
Önceki ve Sonraki Haberler