1. HABERLER

  2. BÖLGE

  3. Dünya Yetimler Günü
Dünya Yetimler Günü

Dünya Yetimler Günü

Eskişehir'de İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfı gönüllüleri tarafından "Dünya Yetimler Günü" dolayısıyla iftar programı düzenlendi.

A+A-

ESKİŞEHİR (AA) - Eskişehir'de İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfı gönüllüleri tarafından "Dünya Yetimler Günü" dolayısıyla iftar programı düzenlendi.

İHH Eskişehir Şube Başkanı Musa Karadaş, öğretmenevinde gerçekleştirilen programda yaptığı konuşmada, İHH'nın 5 kıtada farklı ülkelere yardım ulaştıran bir kuruluş olduğunu söyledi.

Yetimlerle ilgili birçok çalışma gerçekleştirdiklerini belirten Karadaş, "Dünya üzerinde milyonlarca yetim çocuk yer almakta. Bizler de o yetim çocuklara İHH sayesinde yardım ulaştırıyoruz. Yetimlerimizin ihtiyaçlarına ve sıkıntılarına yönelik çalışmalarımız devam ediyor ve edecek. Bizler kim olursa olsun yetimlere mutlaka sahip çıkmak zorundayız. Ramazan ayının bereketini düzenlediğimiz ve yetim çocuklarla bir araya geldiğimiz iftar ile hissetmeye çalışıyoruz." dedi.

Program, iftarın ardından okunan Kur'an-ı Kerim tilaveti ve yetim çocuklarının oluşturduğu koroca okunan ilahilerle sona erdi.

Önceki ve Sonraki Haberler