1. HABERLER

  2. BÖLGE

  3. "Duvardaki Elbise" İhtiyaç Sahiplerini Sevindiriyor
"Duvardaki Elbise" İhtiyaç Sahiplerini Sevindiriyor

"Duvardaki Elbise" İhtiyaç Sahiplerini Sevindiriyor

Kırıkkale'de bir yardım derneğince "Dolabında durmasın, fakiri ve mazlumu sevindirsin" sloganıyla başlatılan kampanya ile duvara asılan kıyafetler ihtiyaç sahipleriyle buluşturuluyor- Yardım koordinatörü Kösal: "Projenin amacı, veren kişi ile alan kişinin

A+A-

KIRIKKALE (AA) - FATİH GÖKMEN - Kırıkkale'de bir yardım derneğinin başlattığı "Duvardaki elbise" kampanyasıyla, ihtiyaç fazlası kıyafetlerin ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmasını sağlanıyor.

Merhamet İslami Yardım Derneğince "Dolabında durmasın, fakiri ve mazlumu sevindirsin" sloganıyla başlatılan kampanya, soğuk kış günlerinde ihtiyaç sahipleri ve sığınmacıların umudu oldu.

Osmanlı döneminden beri sürdürülen "askıda ekmek" uygulamasından esinlenilerek düzenlenen yardım kampanyası kapsamında Gürler Mahallesi'ndeki bir marketin duvarı, adeta açık hava mağazasına dönüştürüldü.

İhtiyaç fazlası kıyafetleriyle yardımda bulunmak isteyen vatandaşlar, kıyafetlerini mağaza duvarındaki askılara asıyor. İhtiyaç sahipleri ve sığınmacılar da askıda bulunan giysilerden kendilerine uyanları alıyor. Bu sayede yardımda bulunan ve yardımı alanlar birbirlerini görmüyor.

Derneğin yardım koordinatörü İsmail Kösal, AA muhabirine, kente böyle güzel bir proje kazandırmanın mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.

Dernek olarak 2 bin aileye gıda, erzak ve giysi yardımında bulunduklarını anlatan Kösal, şu bilgileri verdi:

"Vatandaşların daha geniş yelpazede yardımda bulunabilmesi için böyle bir yardım kampanyası yaptık. Gönüllülerimiz ve bağışçılarımız kampanyamıza çok güzel destek veriyor. Emeği geçenlerden Allah razı olsun. 'Dolabında durmasın, fakiri ve mazlumu sevindirsin projesinin amacı veren kişi ile alan kişinin birbirini görmemesi. Yani sağ elin verdiğini sol el görmüyor. Dolayısıyla güzel bir hayra vesile oluyoruz. Dernek olarak bu tür projelerimiz devam edecek. Eğitim konusunda da yardımlarımız devam ediyor."

- "150 aile buradan ihtiyaçlarını giderdi"

Amaçlarının, özellikle kış şartlarında mağdur olan ailelerin kıyafet ihtiyaçlarını gidermek olduğunu ifade eden Kösal, "Kampanyamız 3 gün önce başladı. Kısa sürede 150 aile buradan ihtiyaçlarını giderdi. Kampanyamız devamlı burada olacak. Allah nasip ederse kentte birkaç noktada daha böyle bir duvar hazırlamayı düşünüyoruz." dedi.

Hayırsever vatandaşlardan Emre Tekiner de "Elimizden geldiği kadar yardım etmeye çalışıyoruz. Evimizdeki kullanılabilecek elbiseleri ve eşyaları buraya getirip bırakıyoruz. İhtiyaç sahibi insanlar da gelip buradan alıyorlar. Faydamız oluyorsa ne mutlu bize. Projeyi yapanlardan da emeği geçenlerden de Allah razı olsun." ifadelerini kullandı.

Önceki ve Sonraki Haberler