1. HABERLER

  2. SEKTÖREL

  3. "E-ticaret Sektörü Bu Yıl Yüzde 25-30 Büyüme Gösterecek"
"E-ticaret Sektörü Bu Yıl Yüzde 25-30 Büyüme Gösterecek"

"E-ticaret Sektörü Bu Yıl Yüzde 25-30 Büyüme Gösterecek"

İSTANBUL (AA) - n11.com, Strateji ve Planlama Genel Müdür Yardımcısı Yu-Shik Kim, Türkiye, e-ticaret sektörünün bu yıl yüzde 25-30 bandında bir büyüme...

A+A-

İSTANBUL (AA) - n11.com, Strateji ve Planlama Genel Müdür Yardımcısı Yu-Shik Kim, Türkiye, e-ticaret sektörünün bu yıl yüzde 25-30 bandında bir büyüme göstereceğini ve n11.com'un sektörde ilkleri gerçekleştirmeye devam ederek bu büyümede etkin olacağını belirtti.

n11.com'dan yapılan açıklamada görüşlerine yer verilen Kim, Webrazzi E-Ticaret 17 Konferansı'nda gerçekleştirdiği n11.com ve Türkiye'de İlkler başlıklı sunumuyla sektöre dair öngörülerde bulundu.

Kim, Türkiye e-perakende sektörünün bu yıl yüzde 25-30 bandında büyüme göstereceğini ve n11.com'un bu büyümede etkin olacağını kaydetti.

E-ticaret sektörünün 2017 yılında da büyümeye ve gelişmeye devam edeceğini belirten Kim, şu değerlendirmelerde bulundu:

"E-ticaret sektörü bu yıl yüzde 25-30 bandında büyümeye devam edecek, bununla birlikte m-ticaret ve mobil uygulamalar üzerinden yapılan alışverişlerde de büyük artış gerçekleşecek. n11.com olarak, mobilin değiştirdiği yaşam şekline hızlıca adapte oluyoruz. Günlük e-ticaret ciro rekorunu kırdığımız 11 Kasım'da trafiğimizin yüzde 70'e yakınını mobilden gerçekleştirdik. Geçtiğimiz yıl yüzde 30 olarak gerçekleşen bu rakam Türkiye'nin mobil değişimi kucaklamaya hazır olduğunun güçlü bir göstergesi. Yılın En Uğurlu Kampanyası 11.11 dahilinde n11.com üzerinden 11 Kasım’da 65 milyon liralık satış gerçekleştirerek dünyanın en büyük online satış etkinliği olarak kabul edilen 11 Kasım'ı Türkiye'de sahiplendik. Günde 450 bin adet ürün satışına imza attığımız 11.11'de sektörde başka bir ilke daha imza atarak güne özel sürpriz fiyatlarla satışa sunduğumuz 11 otomobili 4 saat içerisinde sattık. Günün ilk saatini 7 milyon lira satışla kaparken, trafiğimizin de yüzde 70'i mobilden geldi."

n11.com'un inovatif ve dinamik bir şirket olduğuna dikkat çeken Kim, "E-ticaret pazarında yenilikçi hizmetler sunan n11.com olarak, uzmanlık ve altyapımızla oluşturduğumuz uygulamalarımızı tüketicilerle buluşturmaktan dolayı çok mutluyuz. Önümüzdeki dönemde de sektörü ilklerle tanıştırmaya ve sektörle birlikte büyümeye devam edeceğiz." ifadelerini kullandı.

 

Etiketler :
Önceki ve Sonraki Haberler