1. HABERLER

  2. BÖLGE

  3. Ekicioğlu'ndan Gecikme Zammı Affı Açıklaması
Ekicioğlundan Gecikme Zammı Affı Açıklaması

Ekicioğlu'ndan Gecikme Zammı Affı Açıklaması

Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Selahattin Ekicioğlu, "Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına İlişkin Kanun"dan yararlanmak isteyen oda üyelerinin başvuru...

A+A-

Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Selahattin Ekicioğlu, "Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına İlişkin Kanun"dan yararlanmak isteyen oda üyelerinin başvuru yapabileceklerini bildirdi.

Ekicioğlu, yaptığı yazılı açıklamada, Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe giren 6736 sayılı "Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına İlişkin Kanun" hakkında oda üyelerinin 31 Ekim 2016 tarihine kadar dilekçe ile odaya başvurmaları gerektiğini kaydetti.

Ekicoğlu, açıklamasında, "Kanun kapsamında Maliye’ye olan vergi borçları, SSK,Bağ-Kur borçları, tapu harçları, oda aidatları gibi kamu kurum ve kuruluşlarına ve odalara olan borçlarla ilgili yapılandırma imkanı sunulmuştur. Üyelerimizin odamıza olan 2016 yılı birinci taksitleri dahil olmak üzere aidat alacaklarına uygulanan gecikme zammı alacakları tahsilinden vazgeçilecektir. Kanunla düzenlenen gecikme zammı affından yararlanabilmeleri için 31 Ekim 2016'ya kadar odamıza dilekçe ile başvurmaları gerekmektedir." ifadelerini kullandı.

Açıklamada, 5 Eylül Pazartesi saat 14.00'de Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası Konferans Salonu'nda Maliye Bakanlığı Gelir İdaresi Daire Başkanı İmral Duran tarafından bilgilendirme toplantısı yapılacağı da kaydedildi.

Önceki ve Sonraki Haberler