1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Emniyetin Projeleri Afişlerle Tanıtıldı
Emniyetin Projeleri Afişlerle Tanıtıldı

Emniyetin Projeleri Afişlerle Tanıtıldı

Kırşehir Emniyet Müdürlüğü TDP Şubesi ekipleri, çeşitli kurum ve camilerin duvarlarına afiş asarak, yürütülen projelerle ilgili vatandaşları bilgilendirdi

A+A-

KIRŞEHİR (AA) - Kırşehir Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik (TDP) Şubesi ekipleri, çeşitli kurum ve camilerin duvarlarına afiş asarak, yürütülen projelerle ilgili vatandaşları bilgilendirdi.

Kırşehir TDP Şubesi ekipleri, kentin işlek cadde ve sokakları ile cami ve resmi kurum duvarlarına, İl Emniyet Müdürlüğünce yürütülen vatandaşları uyarıcı, önleyici ve sosyal sorumluluk projeleri hakkında afişler astı.

Afişlerde, "Eğitimin Devamlılığında Engel Yoktur", "Gözsüz'de Görebilirim", ""Her Temas Olay Yerinde Bir İz Bırakır", "Hayatı Paylaşmaya Engel Yok" projeleri hakkında bilgi verildi.

Ekipler, afiş astıktan sonra vatandaşlara dolandırıcılık olaylarına karşı uyarıcı broşürler dağıttı.

Broşürlerde şu ifadelere yer verildi:

"Polis, savcı, hiçbir kamu personeli sizi arayarak, para, altın değerli eşya istemez. Sizi arayan şahıs, başkasına danışmadan cevap vermenizi istiyorsa dolandırılıyorsunuz. Operasyon olduğunu, terör örgütüne karıştığınızı söyleniyorsa, kimseye bu görüşme hakkında bilgi verilmesini istemiyorsa, tanımadığınız numaralardan gelen çağrılarda sizi tanıdıklarını söyleyerek para isteniyorsa, dolandırılabilirsiniz. Telefon görüşmeleri sırasında arka plandan gelen telsiz sesleri ve korku, panik yaratma amaçlı senaryolar varsa dolandırmaya çalışılıyorsunuz. Kimlik ve kredi kartı bilgilerinizi kesinlikle paylaşmayınız. Dolandırılmamak adına bu konularda dikkat edilmesi gerekiyor. Dolandırılmamak için şüphelendiğiniz her olayda hemen 155 Polis İmdat hattını arayarak bilgi verin."

Önceki ve Sonraki Haberler