1. HABERLER

  2. SAĞLIK

  3. En Etkili Bel İnceltme Egzersizleri
En Etkili Bel İnceltme Egzersizleri

En Etkili Bel İnceltme Egzersizleri

En Etkili Bel İnceltme Egzersizleri

A+A-

Bel çevremiz insanların ilk görüşte dikkatini çeken ve de özellikle dik durmamız noktasında önemlidir. sağlıklı bir bedene sahip olmak istiyorsanız kesinlikle beslenme şeklinizi gözden geçirmeniz gerekir. Sağlıklı bir bedenin bel çevresinin de dengeli olduğunu bilmek gerekir ancak bel çevrenizin ideal ölçülerde kalmasını istiyorsanız yalnızca beslenme şeklini düzenlemek yetmez beraberinde egzersizlere de büyük önem vermeniz gerekir.

Bizim toplum olarak yaptığımız en büyük yanlışlıklardan bir tanesi de kilo vermek adına yalnızca diyet yapıyor olmamızdır halbuki diyet ve egzersiz kilo vermenin iki anahtar kelimesidir. Birini diğerinden ayrı tuttuğunuz da istediğiniz sonuçlara ulaşamazsınız. Kilonuz dengeli olabilir ancak bel kalınlığınız fazlaysa o zaman bu da sizde sorun yaratacaktır çünkü üzerinize aldığınız kıyafet ister istemez size uymayacak ve bu kez de görsel anlamda sorun yaşayacaksınız. Dengeli ve düzgün beslenme denildiğinde yanlış olarak ilk akla gelen fast food beslenme şeklidir. yani ayak üstü beslenmeyi ne kadar fazlalaştırırsanız kilo alımınızda bir o kadar hızlanacaktır. İnsanlar kilo alımına ilk önce göbek bölgesinden başlar ve de buradaki kilolar en son vücuttan atılacak kilolardır. Aslında buranın bir yağ deposu olduğunu söylemek mümkündür o zaman sizin yapacağınız ilk şey bu bölgenizi sürekli olarak çalıştırmak olmalıdır.

Bel bölgesi kalın olan kişiler genellikle fazlaca oturanlardır. Özellikle ofis çalışma hayatı bel bölgesi yağlanmasını etkileyen unsurlar arasındadır. Ancak egzersiz noktasında da en kolay bu hareketlerdir. İstediğiniz her yerde bu hareketleri kolaylıkla yapabilirsiniz.  Bu egzersizler için bir çarşaftan başka hiçbir şeye ihtiyacınız yoktur. gelin isterseniz size birkaç hareketten bahsedelim.

Bel Egzersizleri İçin Hareketler

Bel egzersizinde ilk önce sırt kasları önemlidir. Sert bir zemine sırt üstü yatın ve  dizlerinizi kendinize doğru bükün ayak topuklarınız ise zemine bassın sonra ellerinizi öne doğru uzatın sonra yukarı doğru uzanıp bir şeyler almaya çalışın burada hareketiniz tamamlanması için kürek kemiklerinizi yukarı kalkması gerekiyor. Daha sonrasında yüz üstü yattıktan sonra ellerinizi arkada birleştirin göğsünüzü yukarı doğru kaldırmaya çalışın bunu birkaç kez tekrar edebilirsiniz. Daha fazla bel egzersizlerine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

 

 

 

Önceki ve Sonraki Haberler