1. HABERLER

  2. BÖLGE

  3. "Enerji Timleri İle Arızalara Anında Müdahale Ediliyor"
"Enerji Timleri İle Arızalara Anında Müdahale Ediliyor"

"Enerji Timleri İle Arızalara Anında Müdahale Ediliyor"

SİVAS (AA) - Çamlıbel Elektrik Dağıtım AŞ (ÇEDAŞ) Genel Müdürü Ahmet Sait Akboğa, kurulan Enerji Timleri ile kar yağışı sonrası enerji nakil hatlarında...

A+A-

SİVAS (AA) - Çamlıbel Elektrik Dağıtım AŞ (ÇEDAŞ) Genel Müdürü Ahmet Sait Akboğa, kurulan Enerji Timleri ile kar yağışı sonrası enerji nakil hatlarında oluşan arızalara anında müdahale edildiğini bildirdi.

Akboğa, yaptığı yazılı açıklamada, kış mevsiminde devreye alınan Acil Eylem Planı kapsamında toplam 60 personelle Enerji Timleri oluşturulduğunu belirti.

Kırsal bölgelerde buz yükü ve fırtına nedeniyle oluşan arızaları gidermek ve enerji kesinti sürelerini minimum seviyeye düşürmek için çetin kış şartlarında yoğun çaba harcandığını ifade eden Akboğa, hava tahmin raporlarının Uzaktan Kontrol ve Kumanda Merkezinde oluşturulan Kriz Merkezinde günlük olarak takip edildiğini ve hizmet bölgesinde oluşan arızalara da Enerji Timleri ile anında müdahale edildiğini belirtti.

Akboğa, Sivas kırsalında etkili olan kar yağışı ve fırtına nedeniyle oluşan arızalar hakkında da bilgi vererek, şunları kaydetti:

“Sivas'ta 19-20-21 Ocak tarihlerinde etkili olan kar yağışı ve hızı 40-60 kilometreyi bulan fırtına sebebiyle hizmet alanımızdaki kırsal bölgelerde 60 direk devrildi ve 20 kilometre iletken kopuğu meydana geldi. Zorlu doğa ve arazi koşullarında tüketicilerimize kaliteli ve kesintisiz enerji vermek için çalışan ekiplerimiz, olumsuz hava koşulları ve kar yağışı dolayısıyla yolları kapanan köylere Karayolları ve Özel İdare ekipleri ile koordineli şekilde çalışarak ulaşıyor. Dağlık ve ormanlık alandan geçen enerji nakil hatlarında oluşan arızalara 4X4 arazi araçları ve paletli kar makineleri ile ulaşan Enerji Timlerimiz, bu alanlardaki bakım ve onarım çalışmalarını tamamladı. Arızaların tamamı kısa sürede giderilerek elektrik kesintisi yaşanan bölgelere enerji verildi."

ÇEDAŞ Genel Müdürü Akboğa, ayrıca 2017 yılında 21 bin 637 kilometrelik enerji nakil hattında bakım onarım çalışması yaptıklarını, 2018 yılında ise 20 bin kilometre enerji nakil hattına bakım yapacaklarını belirtti.

Önceki ve Sonraki Haberler