1. HABERLER

  2. BÖLGE

  3. Engeliler Haftası
Engeliler Haftası

Engeliler Haftası

Sivas İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ayhan, Engeliler Haftası nedeniyle kurumda görev yapan engelli personel ile bir araya geldi

A+A-

Sivas İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Salih Ayhan, Engeliler Haftası nedeniyle kurumda görev yapan engelli personel ile bir araya geldi.

İl Özel İdaresinden yapılan yazılı açıklamaya göre, kurumun sosyal tesislerinde gerçekleştirilen programda konuşan Ayhan, "Sivas İl Özel İdaresi ailesi olarak engelli çalışanlarımızla bir araya geldik. Bu kardeşlerimizin yeri bizde başkadır. Her sabah işe gelirken onları görerek işe başlamak ve onlarla sohbet etmek bana mutluluk veriyor." ifadelerini kullandı.

Bir toplumun engellileri, yaşlıları ve çocukları kendine entegre ederek geleceğe umutla bakmasının çok önemli olduğunu vurgulayan Ayhan, şunları kaydetti:

"Sosyal hayatta ve iş hayatında engellilere yönelik devletin büyük çalışmalar yapılıyor. İnsanların zihinlerindeki engelleri ortadan kaldırmak gerekiyor. Bu engel kalktığı zaman eksiklikler görülmez. Engelli bireylerimizin her şeyi başarabileceğini görür. Spor dallarında engelli kardeşlerimizin başarıları bunlara birer örnektir. Hayattan asla kopmayacaklar, üretecekler, çalışacaklar. Bedenleri ile yapamadıklarını da zihinleri ile yapacaklar. Dik duruşları ile dua ederek emin adımlarla ülkemizi başarıları ile daha üst seviyelere taşıyacaklarını düşünüyorum. Biz her zaman beraberiz ama bugün unutulduk mu demesinler diyor ve böyle güzel bir programda bir arada olmaktan dolayı mutluluğumu belirtmek istiyorum."

Programa İl Özel İdaresi Genel Sekreter Yardımcıları Mevlüt Soysal ile Alpaslan Ceyhan'da katıldı.

 

Önceki ve Sonraki Haberler