1. HABERLER

  2. SPOR

  3. 'Engelleri Aşmak İçin' Kulaç Atıyor
Engelleri Aşmak İçin Kulaç Atıyor

'Engelleri Aşmak İçin' Kulaç Atıyor

Çorum'da yaşayan doğuştan görme engelli 14 yaşındaki Mahmut Behram Sab, engeline rağmen hayata küsmeden çalışarak Görme Engelliler Türkiye Yüzme Şampiyonası'nda ikinci oldu

A+A-

Çorum'da yaşayan doğuştan görme engelli 14 yaşındaki Mahmut Behram Sab, engeline rağmen hayata küsmeden çalışarak Görme Engelliler Türkiye Yüzme Şampiyonası'nda ikincilik elde etti.

Hobi olarak başladığı yüzmede gösterdiği performansla dikkatleri üzerine çeken Mahmut Behram, bu spor sayesinde değişen hayatını ve hedeflerini AA muhabirine anlattı.

Doğuştan görme engelli olduğu için büyük sıkıntı çektiğini dile getiren Mahmut Behram Sab, boş vakitlerini değerlendirmek ve hayatına bir yenilik katmak için 2 yıl önce yüzmeye başladığını söyledi.

Mahmut Behram, antrenörlerinin desteğiyle yüzme sporuna kısa sürede alıştığını belirterek, "Yüzmeye başladığımda hocalarım bana çok destek oldu. Sürekli antrenman yapıyorduk. Havuza gidip gelmek, engelim yüzünden biraz sıkıntı oluyordu. Özellikle kış aylarında havuza gelemediğim oldu ama hocalarım sürekli benimle ilgilendiler. Beni kendi araçlarıyla evimden alıp bırakıyorlardı. Onların çabalarını boşa çıkarmamak için elimden geleni yapıyorum." diye konuştu.

Mahmut Behram Sab, Antalya'da şubat ayında düzenlenen Görme Ergelliler Türkiye Yüzme Şampiyonası'nda 100 metre kurbağalamada ikinci olarak gümüş madalya kazandığını bildirerek, milli takıma seçilmeyi hedeflediğini kaydetti. Mahmut Behram, "Hayalim milli takıma gitmek ve orada büyük başarılara imza atmak. Ülkemizin ismini engellilerin de dünyaya duyurmasını istiyorum. Bizlerin de bir şeyler yapabildiğimizi göstermek için olimpiyatlara katılmak istiyorum." ifadelerini kullandı.

Etiketler :
Önceki ve Sonraki Haberler