1. HABERLER

  2. BÖLGE

  3. Engelli Bireyler İçin "Montaj Atölyesi"
Engelli Bireyler İçin Montaj Atölyesi

Engelli Bireyler İçin "Montaj Atölyesi"

Tepebaşı Belediyesi Yaşam köyünde bulunan "Engelliler Montaj Atölyesi", engelli bireyleri hayata kazandırmaya devam ediyor.

A+A-

Tepebaşı Belediyesi Yaşam köyünde bulunan "Engelliler Montaj Atölyesi", engelli bireyleri hayata kazandırmaya devam ediyor.

Belediyeden yapılan yazılı açıklamada, Başkan Ahmet Ataç’ın projelerinden biri olan Engelliler Montaj Atölyesi'nin, Tepebaşı Belediyesi Yaşam köyünde engelli bireyleri çalışma hayatına ve sosyal yaşama dahil ettiği bildirildi.

Tepebaşı Belediyesi Engelliler Koordinasyon Merkezi’ne kayıtlı olarak montaj atölyesine gelen, gerekli kursları, eğitimleri tamamlayan zihinsel engelli bireyler, Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi'ndeki fabrikalardan gelen "de monte" parçaları birleştirerek, hem fiziksel becerilerini geliştiriyorlar hem de sosyal yaşama dahil oluyorlar.

Sabah saat 10.00 ila 15.00'te fabrikalardan gelen alt menteşe, ayarlı ayak, fan motoru, köşe koruyucu, germe kapak, boşaltma yatağı ve gövdesi, koku filtresi, ray, kapı durdurucusu, su deposu ve filtresi, conta parçalarının montajını gerçekleştiren 35 zihinsel engelli birey, aynı zamanda merkezde çeşitli etkinlikler de yapıyor.

Cuma günleri maket yapımı etkinliğine katılan engelliler, pazartesi ve çarşamba günleri de spor yapıyorlar.

 

Önceki ve Sonraki Haberler