1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Engelli Öğrencinin İmdadına Polis Koştu
Engelli Öğrencinin İmdadına Polis Koştu

Engelli Öğrencinin İmdadına Polis Koştu

Kırşehir'de okula gidip gelirken zorlanan ve bu nedenle bir akülü aracının olmasını çok isteyen engelli öğrencinin arzusu, emniyet görevlilerinin topladığı para ile yerine getirildi

A+A-

KIRŞEHİR (AA) - Kırşehir'de okula gidip gelirken zorlandığı için akülü araç talebinde bulunan engelli öğrencinin bu arzusu emniyet görevlileri tarafından karşılandı.

Kırşehir Emniyet Müdürlüğü bünyesinde görev yapan polisler arasında gönüllülük esasına dayalı olarak toplanan paralarla Ankara'dan alınan akülü tekerlekli sandalye Gazi Parkı'nda düzenlenen törenle Vahide-Hüseyin Karahan Özel Eğitim Uygulama Merkezi öğrencisi Muhammed Mustafa Gürakan'a (17) teslim edildi.

Akülü araca kavuşan Gürakan, okuluna gidip gelirken çok zorlandığını, bundan sonra tek başına okula gidebileceği için mutlu olduğunu söyledi.

Gürakan, sosyal hayata tutunmasında kendisine destek olan Kırşehir Emniyet Müdürlüğünün tüm müdürlerine ve personeline teşekkür etti.

Kırşehir Valisi Necati Şentürk de engelli vatandaşların ihtiyacı olan akülü araba ve tekerlekli sandalyelerin karşılanacağını belirterek, gündüz bakım ve rehabilitasyon evinin de yakın zamanda faaliyete geçeceğini kaydetti.

Törene, Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci ve İl Emniyet Müdürü Sıktı Akgül de katıldı.


Önceki ve Sonraki Haberler