1. HABERLER

  2. BÖLGE

  3. Engelli Ve Engelsiz Bireyler Sporda Buluştu
Engelli Ve Engelsiz Bireyler Sporda Buluştu

Engelli Ve Engelsiz Bireyler Sporda Buluştu

Türkiye Beyazay Derneği’nin Cumhurbaşkanlığı himayesinde gerçekleştirdiği "Aşmak İçin Hareket” projesi kapsamında, Aksaray Üniversitesi’nde...

A+A-

Türkiye Beyazay Derneği’nin Cumhurbaşkanlığı himayesinde gerçekleştirdiği "Aşmak İçin Hareket” projesi kapsamında, Aksaray Üniversitesi’nde (ASÜ), engelli bireylerle, engelsiz bireyler golbol ve salon futbolu müsabakası yaptı.

Derneğin Aksaray Temsilcisi ASÜ Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Mustafa Kayıhan Erbaş, yaptığı açıklamada, amaçlarının engelli bireylerle engelsiz bireyleri bir araya getirmek, önyargıları ortadan kaldırmak ve sosyal hayat içerisinde birlikte yaşama kültürünün oluşmasına katkı sunmak olduğunu kaydetti.

ASÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hacı Murat Yılmaz ise, engelli olmanın bireylerin kendi tercihi olmadığını söyledi.

Yapılan bu ve benzeri etkinliklerin engelli bireyleri anlamak açısından önemli olduğunu ifade eden Yılmaz, "Engelleri aşmada en önemli etken bireylerin birbirlerini anlamasıdır. Etkinliğin gerçekleştirilmesinde emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum." şeklinde konuştu.

Yapılan konuşmaların ardından Aksaray ve Somuncubaba kulüplerinin görme engelli sporcuları, önce kendi aralarında, daha sonra Beden Eğitimi Spor Yüksekokulu öğrencileri ve akademisyenleri ile golbol ve salon futbolu dallarında gösteri müsabakası oynadı.

 

Önceki ve Sonraki Haberler