1. HABERLER

  2. KONYA HABERLERİ

  3. Engelliler Haftası
Engelliler Haftası

Engelliler Haftası

Cihanbeyli Belediye Başkanı Mehmet Kale, Engelliler Haftası dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı

A+A-

Cihanbeyli Belediye Başkanı Mehmet Kale, Engelliler Haftası dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı.

Kale, mesajında engelli vatandaşlarla ilgilenmenin ve onlara her bakımdan destek olmanın, sosyal devlet anlayışının en önemli ölçü ve gereklerinden biri olduğunu belirtti.

Toplumun bir parçası olan engelli vatandaşların sadece belirli zamanlarda değil her zaman yanlarında olduklarını ifade eden Kale, şunları kaydetti:

"Her bireyin, bir engelli adayı olduğunu unutmadan hareket etmesi gerekir. Biz de kamu hizmeti veren kurumlar olarak her zaman engelli vatandaşlarımızı düşünerek çalışmalarımıza yön vermekteyiz. Cihanbeyli Belediyesi olarak ilçemizde yeni hayata geçirdiğimiz tüm projeleri engelli vatandaşlarımızı da düşünerek tasarlıyoruz. Binalarımızın ve parklarımızın giriş-çıkışlarına engelli rampaları koyuyoruz. İlçemizdeki yürüme engelli vatandaşlarımızın kullandıkları araçların, bakım ve onarımlarını sürekli yapıyoruz. Konya Büyükşehir Belediyemiz ile birlikte ilçede yaptığımız yeni prestij caddelerimizde, ‘Engelsiz Yollar’ sloganımızla yürüme engelli vatandaşlarımız için iniş-çıkış rampaları, görme engelli vatandaşlarımız için de yürüyüş bantları yapıyoruz. Bu duygu ve düşüncelerle tüm vatandaşlarımızın Engelliler Haftası'nı en içten dileklerimle kutluyor, mutlu, sağlıklı ve huzur dolu yarınlar diliyorum."

Önceki ve Sonraki Haberler