1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Epdk'dan Ağrı Ve Tunceli'ye Müjde
Epdkdan Ağrı Ve Tunceliye Müjde

Epdk'dan Ağrı Ve Tunceli'ye Müjde

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) Başkanı Mustafa Yılmaz, Ağrı ve Tunceli için yeniden doğalgaz dağıtım lisansı ihalesine çıkılacağını bildirdi

A+A-

ANKARA (AA) - Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) Başkanı Mustafa Yılmaz, Ağrı ve Tunceli için yeniden doğalgaz dağıtım lisansı ihalesine çıkılacağını bildirdi.

EPDK'dan yapılan yazılı açıklamada değerlendirmelerine yer verilen Yılmaz, tüm illerin doğalgazın sağladığı konfordan yararlanması için çalışmalarını sürdürdüklerini belirterek, "Bu yılın dördüncü çeyreğinde Ağrı ve Tunceli illerimizin de doğalgaz dağıtım lisansı kapsamına alınması mümkün olacak." ifadesini kullandı.

Ağrı, Tunceli, Artvin, Hakkari, Şırnak için EPDK tarafından değişik tarihlerde çıkılan ihalelere yatırımcılar tarafından gereken ilginin gösterilmediğini belirten Yılmaz, şunları kaydetti.

"Başbakanımız Binali Yıldırım Ağrı’ya doğalgaz müjdesini geçtiğimiz günlerde verdi. Biz de talimatları doğrultusunda çalışmalarımızı yoğun şekilde sürdürüyoruz. EPDK olarak şartları yeniden değerlendirerek, Doğubayazıt’ı da kapsayacak şekilde Ağrı ve Tunceli için yeni süreci başlattık. Yatırımcıyı teşvik edecek bir şartname hazırlayacağız. İnşallah 2016'nın dördüncü çeyreğinde Doğubayazıt'ın da dahil olduğu Ağrı ve Tunceli illerimizin de doğalgaz dağıtım lisansı kapmasına alınması mümkün olacak."

Başkan Yılmaz, ihalelere katılmak isteyen firmaların yeterlilik almak üzere 19 Ağustos 2016 tarihine kadar EPDK’ya başvurmaları gerektiğini belirtti.

 

Etiketler : , ,
Önceki ve Sonraki Haberler