1. HABERLER

  2. ADS

  3. Epoksi Zemin Kaplama İle Yeni Bir Uygulama
Epoksi Zemin Kaplama İle Yeni Bir Uygulama

Epoksi Zemin Kaplama İle Yeni Bir Uygulama

Epoksi Zemin Kaplama İle Yeni Bir Uygulama

A+A-

Kimyasal bir malzeme olan epoksi sıvı halde uygulanması ve zemindeki tüm gözenekleri kapatmasının yanında sıvıların terazi görevi görmelerinden kullanıldığı alanlarda kusursuz ve pürüzsüz zeminlere ulaşılmasında çok başarılı. Son yıllarda gelişen teknolojilerle inşaat ve kullanım alanlarında farklı çözümler ve uygulamalar dikkat çekmektedir. Bu uygulamalardan birisi de epoksi zemin kaplama uygulamasıdır.

Sıvı kıvamında fakat yoğun bir malzeme olan epoksi kullanılacağı zemine uygulanması ile kıvamını kendisi almakta, zeminin pürüzsüzlüğü, terazide olmaması veya başka nedenlerle oluşan zemin bozukluklarından etkilenmeden tüm boşlukları ve pürüzleri gidermektedir. Bunun yanında iyi bir yalıtım malzemesi olan bu kimyasal uygulandığı alanlarda eşsiz bir yalıtım görevi de sağlamaktadır.

Su geçirmeyen özellikleri ile kullanım alanlarının temizliğinde de kullanıcılarına farklı kolaylıklar sunmaktadır. Uygulama alanlarının başında geniş alanları kapsayan salonlar, fabrika binaları, bazı spor kompleksleri, havacılık alanında kullanılan hangarlar ve uçak bakım hangarları, alışveriş merkezleri ve otoparkları ve buna benzer birçok alanda hem zemin yalıtımı hem de kullanım kolaylıklarının yanında pürüzsüz ve kolay temizlenebilen bir zemin elde edilmesi sağlanmaktadır.

Bununla birlikte yakın zaman öncesinde başlayan evlerde kullanımı da hızla artmaktadır. Farklı renk seçeneklerinin yanında, saydam kıvamda olan epoksi boya malzemesi kullanılan mekanlara ayrı bir hava katmaktadır. Tıpkı bir ebru tablosu gibi uygulanabilen bu malzeme ile istenen şeffaflık ve renk kartelasından seçim yapabilir ve uygulamada istenilen şekiller ve dalgalandırmalar sağlanabilmektedir. Beton slim zemin Uygulaması tamamlanan bu malzemenin zemine adapte olması ve kuruma süreleri de son derece kısa olup, uygulanan alanları kullanıma geri dönmeniz de en kısa zamanlarda mümkün olmaktadır.

Sağlığa hiçbir zararı olmayan bu malzemelerin kullanım alanlarındaki rahatlığa ve kusursuz zeminlere sahip olmak isterseniz, bu malzemeyi uygulayarak en doğru kararı vermiş olacağınızdan emin olabilirsiniz. Konusunda uzman malzeme tedarikçileri ve epoksi zemin uygulamaları yapan bir kurumdan bu konuda bilgi alabilir, kullanım kolaylığı ve temizlik bakımından diğer zemin döşemesi sistemlerinden kurtulabilirsiniz.

Sizlerde de bozuk ve pürüzlü zeminlerden, muşambalardan, marleylerden, parkelerin klasik görüntüsünden sıkılmadınız mı? Bu çağ gerisinde kalmış yer döşemelerinin evlerinizde oluşturduğu sıradanlıktan bıkmadınız mı? Temizliklerinden, bu malzemelerin arasında kalan ve çıkmayan inatçı kirlerden ve yürüdüğünüzde çıkardıkları aşırı seslerden yılmadınız mı?

Sizde yaşadığınız alanlarda kusursuz bir değişim ve attığınız her adımı değerli kılmak isterseniz, epoksi zemin uygulamaları tam aradığınız şey demektir.

Önceki ve Sonraki Haberler