1. HABERLER

  2. ADS

  3. Erken Tanıyla Meme Kanseri Riskinden Korunun
Erken Tanıyla Meme Kanseri Riskinden Korunun

Erken Tanıyla Meme Kanseri Riskinden Korunun

Erken Tanıyla Meme Kanseri Riskinden Korunun

A+A-

 

Meme kanserine sebep olan durumun ne olduğu bilinmiyor. Sadece kanseri bazı tetikleyici durumların olduğu düşünülmektedir. Meme kanseri riskini gen mutasyonları arttırıyor.  Meme dokusundaki hücrelerden gelişen meme kanseri kadınlarda erkeklere oranla 100 kat daha fazla görülür.  Meme kanserinde erken tanı ve teşhis çok önemlidir. Meme kanseri için en iyi korunma yöntemi budur.

Mastit Oluşumunu Etkileyen Faktörler

Göğüslerin dolduğunda boşaltılmaması sonucu göğüs kanalı tıkanıklığı oluşur. Bunun sonucunda kanal tıkanıklığının tedavi edilmemesi sonucu mastit meydana gelir. Mastitin oluşmasını tetikleyen belirli faktörler vardır.

  • Meme uçlarındaki yaraların emzirmeyi engellemesi
  • Dar kıyafetler tercih edilmesi sonucu memeye baskı uygulanması
  • Düzensiz emzirmenin sonucunda oluşan kanal tıkanıklığı
  • Bebeğin memeyi doğru kavrayamaması

Mastektomi Hakkında Merak Edilenler

Meme dokusunun kısmen ya da tamamen alınması şeklinde gerçekleştirilen meme ameliyatına “mastektomi” adı verilir. Gerçekleştirilen meme ameliyatı güvenilir bir yöntem olmasına rağmen estetik ve psikolojik açıdan belirli sorunlara yol açmaktadır. Kısmi meme alınması şeklinde de meme ameliyatları son yıllarda başarılı bir şekilde gerçekleştirilmeye başlanmıştır ancak geri kalan kısımda hastalığın tekrarlama olasılığı vardır. Merak edilen soruların cevabını  http://www.memesagligi.com internet adresinde bulmak mümkündür.

Önceki ve Sonraki Haberler