1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Erzurum'da Kaybolan Çocuk Bulundu
Erzurumda Kaybolan Çocuk Bulundu

Erzurum'da Kaybolan Çocuk Bulundu

Aşkale'de evinin önünde oyun oynarken kaybolan 6 yaşındaki Sait Akın, karşı apartmanın bodrum katında bulundu

A+A-

ERZURUM (AA) - Erzurum Aşkale'de evinin önünde oyun oynarken kaybolan 6 yaşındaki Sait Akın, karşı apartmanın bodrum katında bulundu.

Alınan bilgiye göre, dün öğle saatlerinde İstasyon Mahallesi TOKİ konutlarındaki evinin önünde oynayan Sait Akın'dan bir süre sonra haber alamayan ailesinin, kayıp başvurusunda bulunması üzerine başlatılan arama çalışmaları sabah saatlerinde de devam etti.

Akın ailesinin oturduğu sitenin karşısındaki apartmanın görevlisi Bayram Deneri, bodrum katından bağırma sesleri duydu. Kilitli olan borduma giden Deneri, dünden beri aranan Sait Akın'ın ağladığını gördü. Çocuğu kucağına alan Deneri, ailesinin yanına götürdü.

Çocuğun bulunması üzerine baygınlık geçiren aileye olay yerinde bulunan 112 Acil Sağlık ekipleri müdahale etti.

Üç çocuklu ailenin ortanca çocuğu olan Sait'in oyun oynarken açık olan bordum penceresinden düştüğü, sesini kimseye duyuramadığı ve uyuduğu öğrenildi.

Sait, annesi Meryem ve babası Orhan Akın ile emniyete götürüldü.

-Olayla ilgili soruşturma devam ediyor.

İstasyon Mahallesi'ndeki evinin önünde oynayan Sait Akın'dan bir süre sonra haber alamayan ailesinin kayıp başvurusunda bulunması üzerine mahalle ve çevresinde arama çalışması başlatılmış, Erzurum'dan gelen AFAD ekiplerinin de katıldığı arama çalışmaları, Aşkale İlçe Jandarma Arama Kurtarma ekipleri, Aşkale Belediyesi Arama Kurtarma ekipleri ile iz takip köpekleriyle yapılmıştı.

 

Önceki ve Sonraki Haberler