1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. 'Eşim Şehit Olmayı Çok İsterdi'
Eşim Şehit Olmayı Çok İsterdi

'Eşim Şehit Olmayı Çok İsterdi'

Fetullahçı Terör Örgütü'nün darbe girişiminde Gölbaşı Özel Harekat Daire Başkanlığında şehit düşen görevli Velit Bekdaş'ın eşi Meryem Bektaş, "Eşim şehit olmayı çok isterdi." dedi

A+A-

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişiminde 50 silah arkadaşı ile şehit düşen Gölbaşı Özel Harekat Daire Başkanlığı ve Polis Havacılık Daire Başkanlığında görevli 30 yaşındaki Velit Bekdaş için yürüyüş yapılarak mevlit okutuldu.

Şehit polis memurunun Bolulu eşi Meryem Bekdaş'ın Beşkavaklar Mahallesi’ndeki baba evinin önünde bir araya gelen Bolulular, "Demokrasi Meydanı" olarak adlandırılan Belediye meydanına kadar yürüdü.

Ellerinde bulunan şehidin fotoğrafı ve Türk bayrakları ile yürüyüş yapan vatandaşlar sık sık tekbir getirerek slogan attı. Demokrasi Meydanı'na gelenler burada İstiklal Marşı'nı okudu ve yatsı namazının ardından dualar etti.

"Eşim şehit olmayı çok isterdi"
Meryem Bekdaş basın mensuplarına yaptığı açıklamada, "Gerçekten onurun ve gurur duymanın ne olduğunu eşim şehit olunca anladım. Beni çok gururlandırdı. Her zaman 'Seni saraylarda yaşatacağım. Altın kaşıklardan yemek yiyeceksin' derdi. Bugün onu yaşıyorum." şeklinde konuştu.

Bekdaş, eşinin her zaman şehit olmak istediğini ifade ederek, "Eşim şehit olmayı çok isterdi. 'Şehitlik mertebesi en yüksek mertebe. Keşke bana da nasip olsa.' derdi. Öyle de oldu. Allah inşallah şehadetini kabul eder. Bu vatan için gönlünü verenlere hakkımız helaldir." dedi.

Etiketler :
Önceki ve Sonraki Haberler