1. HABERLER

  2. BÖLGE

  3. Eski Bakanlarından Kayalar, Yozgat'ta İftar Verdi
Eski Bakanlarından Kayalar, Yozgatta İftar Verdi

Eski Bakanlarından Kayalar, Yozgat'ta İftar Verdi

Eski bakanlarından Lütfullah Kayalar, memleketi Yozgat'ta iftar yemeği verdi.

A+A-

Eski bakanlarından Lütfullah Kayalar, memleketi Yozgat'ta iftar yemeği verdi.

Kayalar, Yozgat'ta bir restoranda düzenlenen iftar yemeği öncesi yaptığı konuşmada, tutulan oruçların, yapılan duaların kabul olması dileğinde bulundu.

Tüm İslam aleminin yaklaşan Kadir gecesini ve bayramını da tebrik eden Kayalar, ''Kadir gecesini ve Ramazan Bayramını Yozgat’ımızla, ülkemiz ve bütün İslam alemiyle birlikte güzellikler içerisinde kutlamayı yüce Allah’ın bize kısmet etmesini diliyorum.'' dedi.

Ramazan ayının özlenen huzur, birlik ve beraberliğine vesile olmasını temenni eden Kayalar, şunları kaydetti:

''Ülkemizin başına musallat olmuş olan başta Ortadoğu ve Güneydoğudaki olayların bu güzel geceler, bu güzel dualar hürmetine en kısa sürede son bulur. Dünya da İslam alemi ve ülkemiz de daha huzurlu daha güzel günlere kavuşur. İslamiyet’in en güzel tarafı insanları bir araya getirmesi, hoşgörü ve saygı dini olmasıdır. Bir ilahiyatçı hocamız bir televizyon programında İslam dinini tarif ederken ‘İslam dini karşısındakinin iyiliğini istemektir’ demişti. Eğer biz karşımızdakinin iyiliğini istiyorsak, problemler, sıkıntılar, fitneler ortadan kalkar. Onun için böyle güzel bir dine sahip olmamız bu güzel sofraların etrafında bir araya gelebilmemiz dolayısıyla yüce Allah hamd ve şükrediyorum. En kötü gününüz bu şekilde olsun. Yozgatlıyı seviyorum. Yozgatlıyı Yozgat’ta değil Türkiye’nin, dünyanın her tarafındaki Yozgatlıyı canı gönülden seviyoruz. Hepsinin güzelliğini ve iyilini istiyorum. İftar yemeğine katılımlarınızdan dolayı hepinize teşekkür ediyorum.''

Önceki ve Sonraki Haberler