1. HABERLER

  2. KONYA HABERLERİ

  3. Eski Cezaevinde Sergi
Eski Cezaevinde Sergi

Eski Cezaevinde Sergi

Akşehir Belediyesi ve Akademik Kulübü işbirliği ile düzenlenen Cezaevi Gezisi ve Doğa Fotoğrafları sergisi, eski cezaevinde gerçekleştirildi.

A+A-

Akşehir Belediyesi ve Akademik Kulübü işbirliği ile düzenlenen Cezaevi Gezisi ve Doğa Fotoğrafları sergisi, eski cezaevinde gerçekleştirildi.

Akşehir Kaymakamı Yalçın Sezgin, yaptığı açıklamada, Akademik Kulübü'nün önemli bir etkinliğe imza attığını söyledi.

Yalçın, topluma mesaj verme anlamında güzel bir sergi olduğunu belirterek, "Dışarının kıymetini bilin içeride de böyle kapalı ortamdaki şartları görün. Bundan böyle suç işlemem noktasında etrafınıza örnek davranışlar göstererek suç işleme eğilimi olanlara doğru mesajlar verin." diye konuştu.

Akşehir Belediye Başkanı Salih Akkaya ise serginin insanlara doğa, insan ve yaşam sevgisi, yaşama bilinci sağlayacağını vurgulayarak, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Şu zeminin dili olsa da konuşsa. Buradan kimler gelip geçti, burada bir çok idamlar gerçekleşti. Hamd olsun geldiğimiz noktada, Türkiye'de bunlar aşıldı. Daha özgür, daha rahat, insan haklarına saygılı mekanlar haline geldi. Tabi büyükler söyler hastaneler ve hapishaneler için 'Allah düşürmesin, eksikliğini de göstermesin' o mekanlardan birisi elbette ki, insanımızın daha rahatça yaşamasına kısıtlayan bir çok art niyetli insanları uyarması noktasında bu ortamlara ihtiyaç var. Ama çok şükür günümüzde daha modern, insana daha insanca müdahale edilir şekilde ortamlar oluşturuldu."

Eski Cezaevinde düzenlenen etkinliğe Akşehir Kaymakamı Yalçın Sezgin, Akşehir Belediye Başkanı Dr. Salih Akkaya, Cumhuriyet Başsavcısı Oğuzhan Dönmez, Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Osman Soydal, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Ali Uslu, İlçe Emniyet Müdürü Vekili Bekir Aydın, Akşehir Ticaret Odası Başkanı Erdal Çiftçi, AK Parti İlçe Başkanı Bahadır Örs, Akademik Başkanı Bayram Çini, Yönetim Kurulu üyeleri, kurum müdürleri ve vatandaşlar katıldı.

Etiketler :
Önceki ve Sonraki Haberler