1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Eski Mhp Milletvekili Akşener:
Eski Mhp Milletvekili Akşener:

Eski Mhp Milletvekili Akşener:

"19 Haziran'da kongremizi, sonrasında seçimli kongremizi yaptıktan sonra seçimi ayağınıza, buraya getirtmek için nasıl bir mücadele ve muhalefet yapılacağını hepimiz birlikte göreceğiz"- "Bu sözde Ermeni soykırım yasaları geçiyor ya. Bunların engellenmesi

A+A-

KIRŞEHİR (AA) - Eski MHP milletvekili Meral Akşener, "19 Haziran'da kongremizi, sonrasında seçimli kongremizi yaptıktan sonra seçimi ayağınıza, buraya getirtmek için nasıl bir mücadele ve muhalefet yapılacağını hepimiz birlikte göreceğiz." dedi.

Kırşehir girişindeki bir dinlenme tesisi önünde partililerce karşılanan Akşener, konvoy eşliğinde geldiği Maşa Deresi Meydanı'nda yaptığı konuşmada, Ahi Evran-ı Veli'nin torunları ve bozkırın tezenesi Neşet Ertaş'ın kardeşleri, arkadaşlarının memleketinde olmaktan mutlu olduğunu söyledi.

Yaklaşık 5,5 ay önce kurultay için çıktıkları bu yolun Türkiye yürüyüşüne dönüştüğünü belirten Meral Akşener, ters yüz edilen siyasi hayatın ve devletin kurumlarını yeniden tanzim edecek bir iddianın ve umudun adı haline geldiğini savundu.

Yola çıktıktan sonra bir çok hakaret ve iftiraya maruz kaldıklarını ifade eden Akşener, şöyle konuştu:

"19 Haziran'da kurultayımızı yapacağız. Çeşitli tartışmalar var. Hukuki olarak 19 Haziran'da yapılacak kurultay doğrudur, gerçektir, meşrudur. Elbette bir mücadele olacaktır. Ama biz gösterdik ki siz gösterdiniz ki Türkiye'nin en güçlülerinin ortaya çıkardığı tuzaklarla savaştık. Türkiye'nin en güçlülerinin masanın altından attığı tekmelerle uğraştık. Her adımımızda bir tuzak, bir fitne ortaya konuldu. Ama o ülkücü feraset var ya o Türk milletine ait irfan var ya Anadolu'nun irfanı var ya hepsini yendi, geçti, yırttı attı. Biz sadece genel merkezimizle karşılıklı rekabet halinde değiliz. Biz, Türkiye'nin güçlüleriyle bir mücadele içindeyiz. Diyorlar ki niye aceleniz var. Bizim acelemiz var. İşte Almanya'da gözümüzün önünde olan, Türkiye'yi iki paralık eden, yarın başımıza dert olacak, pek çok probleme sebep olacak bu sözde Ermeni soykırım yasaları geçiyor ya bunların engellenmesi için acelemiz var. Çünkü biz iktidar olacağız."

Başlattıkları harekette kadınların ayrı bir yeri olduğunu dile getiren Meral Akşener, "Kadınlarımız 'Başbakan Meral' diye başlıyor, erkekler arkadan geliyor. 5,5 aydır bu mücadeleyi sürdürüyoruz. Artarak, katlanarak çığ gibi olarak büyüyoruz. Kadınlar artarak, katlanarak benimle beraber yol yürüyor. Bacılar bir şey yaptınız. 'Başbakan Meral' diye diye 20 dakikada Başbakan değiştirdiniz. 20 dakikada hükümet yıktılar. Sonrasında 17 günde Adalet ve Kalkınma Partisi'nin kongresini yaptılar. 5,5 aydır koştura koştura nihayet biz de 19 Haziran'da kongremizi yapacağız. Sizin direnciniz sayesinde. Allah razı olsun hepinizden. Siz iradenizin arkasında durdunuz, her türlü zorluğa katlandınız, her türlü hakareti ve iftirayı duymazdan geldiniz şimdilik." diye konuştu.

Bölgesinde huzur ve refah adası olan, zulüm gören insanlara umut aşılayan bir Türkiye'yi kurmak için çok çalışacaklarına işaret eden Akşener, savaş yıllarında Bosna Hersek'te bir köye yardım götüren Türk askerlerinin hatırasını anlatarak, şöyle devam etti:

"Soykırıma uğrayan her Müslüman, Avrupa'da Türk diye soykırıma uğrar. Çünkü, Türk eşittir Müslümandır. Onların her birisi de Türk'ü bekler. Bekleyenlere kavuşmak için, onların imdadına koşmak için iktidar olacağız. Bölgesinde huzur ve refah adası olan, bütün mazlum milletlere zulüm gören insanlara umut aşılayan, adaletli, hukukun üstünlüğünü tesis ettirmiş, yargıçların tarafsızlığını sağlamış, ekonomisini yıllık yüzde 6-7 büyüme ile ve adaletli bir biçimde paylaştıran bir yönetim anlayışını Allah'ın izni, sizin desteğinizle en kısa sürede gerçekleştireceğiz. 19 Haziran'da kongremizi, sonrasında seçimli kongremizi yaptıktan sonra seçimi ayağınıza, buraya getirtmek için nasıl bir mücadele, muhalefet yapılacağını hepimiz birlikte göreceğiz."

Alanı dolduran partililer sık sık "Başbakan Meral", "Bozkurt Meral", "Şehitler ölmez, vatan bölünmez" ve "Ne mutlu Türk'üm diyene" şeklinde sloganlar attı.

Önceki ve Sonraki Haberler