1. HABERLER

  2. BÖLGE

  3. Eskişehir'de Asayiş
Eskişehirde Asayiş

Eskişehir'de Asayiş

Eskişehir'de polis ekipleri tarafından düzenlenen operasyon ve denetimlerde uyuşturucu madde, ruhsatsız tabanca, sahte para ele geçirildiği, hakkında yakalama kararı bulunan...

A+A-

Eskişehir'de polis ekipleri tarafından düzenlenen operasyon ve denetimlerde uyuşturucu madde, ruhsatsız tabanca, sahte para ele geçirildiği, hakkında yakalama kararı bulunan şüphelilerin yakalandığı bildirildi.

Alınan bilgiye göre, kentte Emniyet Müdürlüğü Önleyici Hizmetler Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından son 10 gün içinde yapılan asayiş uygulamaları ve operasyonlarda, "kullanmak İçin uyuşturucu madde bulundurmak" suçu şüphelisi 19 kişinin yakalandığı, söz konusu şüphelilerden 27 gram bonzai ile 2 gram esrar ele geçirildiği kaydedildi.

Ekiplerin ayrıca müdahale ettiği olaylarda, 3 ruhsatsız tabanca, 2 av tüfeği, 5 kurusıkı tabanca, 1 havalı tabanca, 5 bıçak, 7 sahte banknot, 163 fişek ve 10 çelik bilye ele geçirilirken, çeşitli suçlardan 17 kişiye adli, 1 kişiye ise idari işlem yapıldığı belirtildi.

Son 10 gün içinde 2 bin 924 şahıs ve 979 araç hakkında güvenlik sorgulamasının yapıldığı, çeşitli suçlardan 15 kişi, 1 buluntu çalıntı oto ve 2 buluntu çalıntı motor, 6 bakaya ve 1 kayıp şahısın yakalandığı, ayrıca 25 araca ve sürücüsüne işlem uygulandığı ifade edildi.

Önceki ve Sonraki Haberler