1. HABERLER

  2. BÖLGE

  3. Eskişehir'de Dilenci Operasyonu
Eskişehirde Dilenci Operasyonu

Eskişehir'de Dilenci Operasyonu

Polis ve belediye ekiplerince düzenlenen operasyonda, 86'sı yabancı uyruklu 258 dilenci yakalandı

A+A-

ESKİŞEHİR (AA) - Eskişehir'de, polis ve belediye ekipleri tarafından son günlerde kent merkezinde dilencilik yapan kişilerin engellenmesine yönelik çalışmalar kapsamında 86'sı yabancı uyruklu 258 dilenci yakalandı.

İl Emniyet Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, kentte özellikle yabancı uyruklular başta olmak üzere dilencilik yaparak halkı rahatsız eden kişilerin engellenmesine yönelik Büyükşehir ve Odunpazarı belediyeleri ile Odunpazarı Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından 13-24 Haziran tarihlerinde çalışma yürütüldüğü bildirildi.

Dilencilik yaptığı değerlendirilen 86’sı yabancı uyruklu olmak üzere 258 kişi yakalandığı belirtilen açıklamada, 75 kişi hakkında idari yaptırım uyguladığı ifade edildi. Açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Vatandaşlarımızdan, özellikle içinde bulunduğumuz ramazan ayında çocuklarını da kullanıp vatandaşlarımızın iyi niyet duygularını suistimal etmek suretiyle haksız kazanç elde eden, bazı durumlarda trafik akışını da olumsuz yönde etkileyerek can ve mal güvenliğini tehlikeye düşüren bu şahıslara karşı uyanık davranmalarını, karşılaştıkları bu tip dilencilik olaylarını 155 Polis İmdat ve 153 Alo Zabıta numaralarına ihbar etmelerini rica ederiz. Halkımızın huzur ve güvenliği için çalışmalarımız aralıksız devam etmektedir."

Önceki ve Sonraki Haberler