1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Eskişehir'de Dolandırıcılık İddiası
Eskişehirde Dolandırıcılık İddiası

Eskişehir'de Dolandırıcılık İddiası

Telefonda kendisini polis olarak tanıtıp "FETÖ soruşturmasında adlarının geçtiğini ve bundan kurtulmaları için para vermeleri gerektiğini" söyleyen şüpheliye 56 bin lira değerindeki ziynet eşyası ile 6 bin 600 lira veren 2 kişi, dolandırıldıklarını anlayı

A+A-

ESKİŞEHİR (AA) - Eskişehir'de telefonda kendisini polis olarak tanıtıp "Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) soruşturmasında yer aldıklarını" öne süren şüpheliye, bundan kurtulmak için 56 bin lira değerindeki ziynet eşyası ile 6 bin 600 lirasını veren 2 kişi, dolandırıldıkları iddiasıyla polise müracaat etti.

Alınan bilgiye göre, Erenköy Mahallesi Yurtcan Sokak'ta yaşayan M.Ö'yü (51) telefonla arayan kişi, kendisini polis olarak tanıttı. M.Ö, "İsminiz darbe soruşturmasında geçiyor. Bundan kurtulmak için para lazım. Daha sonra geri bu parayı geri vereceğiz. Kimseye bundan söz etmeyin." iddiasında bulunup evine gelen şüpheliye 56 bin lira değerindeki ziynet eşyasını teslim etti. Bir süre sonra dolandırıldığını anlayan M.Ö, polise başvurdu.

Ertuğrulgazi Mahallesi'nde ikamet eden M.M. (79) de kendisini polis olarak tanıtan ve aynı yöntemle para isteyip evine gelen şüpheliye 6 bin 600 lirasını verdi. M.M. de dolandırıldığının farkına varınca polise ihbarda bulundu.

Polis her iki olayla ilgili soruşturma başlattı.

Önceki ve Sonraki Haberler