1. HABERLER

  2. BÖLGE

  3. Eskişehir'de "İlkokullararası Spor Şenliği"
Eskişehirde İlkokullararası Spor Şenliği

Eskişehir'de "İlkokullararası Spor Şenliği"

Eskişehir'de Milli Eğitim Müdürlüğü ile Gençlik ve Spor Hizmetleri İl Müdürlüğünce organize edilen "İlkokullararası Spor Şenliği"nin final müsabakaları gerçekleşti.

A+A-

ESKİŞEHİR (AA) - Eskişehir'de Milli Eğitim Müdürlüğü ile Gençlik ve Spor Hizmetleri İl Müdürlüğünce organize edilen "İlkokullararası Spor Şenliği"nin final müsabakaları gerçekleşti.

Vali Sami Sönmez Spor Kompleksi'nde gerçekleşen etkinlikte konuşan Eskişehir Valisi Güngör Azim Tuna, programda güzel görüntülerin ortaya çıktığını söyledi.

Projenin geleneksel oyunlara güzel bir altyapı çalışması olduğunu anlatan Tuna, emeği geçenlere teşekkür etti.

Eskişehir Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Hüseyin Aksoy da proje kapsamında 39 öğrenciye ulaştıklarını belirterek, "Spor müsabakası şeklinde değil öğrencilerin fiziksel aktivitelerini geliştirmek, kişisel gelişimlerine katkı sağlamak ve sporu sevdirmek amacıyla bu projeye başladık. Antrenörlerimiz eşliğinde yetenekleri olan öğrencilerimizi spor alanlarına seçme imkanımız oldu." dedi.

İl Milli Eğitim Müdürü Necmi Özen ise projeyle çocukların becerilerini tespit etmeye çalıştıklarını, ülkenin cevherlerini ortaya çıkararak yetişmelerine imkan sağlamayı hedeflediklerini vurguladı.

Daha sonra AK Parti Eskişehir Milletvekili Harun Karacan'ın "Oyun başlasın" sözüyle öğrenciler final müsabakalarını yaptı.

Dereceye giren öğrencilere çeşitli hediyeler verildi.

Etiketler :
Önceki ve Sonraki Haberler