1. HABERLER

  2. BÖLGE

  3. Eskişehir'de Ohal Uygulaması
Eskişehirde Ohal Uygulaması

Eskişehir'de Ohal Uygulaması

Eskişehir'de yapılacak kapalı ve açık yer toplantıları, gösteri yürüyüşleri, stant açma, oturma eylemi, çadır kurma, basın açıklamaları gibi faaliyetlerin tamamının...

A+A-

ESKİŞEHİR (AA) - Eskişehir'de yapılacak kapalı ve açık yer toplantıları, gösteri yürüyüşleri, stant açma, oturma eylemi, çadır kurma, basın açıklamaları gibi faaliyetlerin tamamının Eskişehir Valiliğinin iznine bağlandığı bildirildi.

Valilik sitesinden yapılan açıklamada, OHAL kapsamında gösteri ve yürüyüşlerin izne bağlandığı belirtildi.

Açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın (FETÖ/PDY) planlarının bertaraf edilmesi özellikle açık alanlarda yapılacak gösteri yürüyüşleri, stant açma, oturma eylemi, çadır kurma, basın açıklamaları gibi etkinliklerde karşıt görüşlü grupların karşı karşıya gelmemesi, tesis olunan huzur ortamı ile milli güvenlik ve kamu düzeninin bozulmaması, cumhuriyetin temel nitelikleri, devletin ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğü ile başkalarının hak ve özgürlüklerinin korunması amacıyla 2911 Sayılı Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanununun 17. maddesi, 5442 sayılı İller İdaresi Kanununun 11/c maddesi ve 2935 sayılı Olağanüstü Hal Kanununun 11. maddesinin (m) bendi doğrultusunda ilimiz merkez ve ilçelerinde yapılacak olan kapalı ve açık yer toplantıları, gösteri yürüyüşleri, stant açma, oturma eylemi, çadır kurma, basın açıklamaları gibi faaliyetlerin tamamı, valilik makamının 805 sayılı olurlarıyla Olağanüstü Hal süresince valilik iznine bağlanmıştır."

Etiketler :
Önceki ve Sonraki Haberler