1. HABERLER

  2. BÖLGE

  3. Eskişehir'de Ölüme Neden Olma Davası
Eskişehirde Ölüme Neden Olma Davası

Eskişehir'de Ölüme Neden Olma Davası

Av tüfeğinin ateş alması sonucu arkadaşlarının ölümüne neden olduğu öne sürülen 2 sanıktan birinin müebbet hapsi, diğerinin ise beraatı istendi

A+A-

Eskişehir'de 8 ay önce av tüfeğinin ateş alması sonucu arkadaşlarının ölümüne neden olduğu öne sürülen 2 sanığın yargılanmasına devam edildi.

Eskişehir 2. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen davanın ikinci duruşmasında, tutuklu sanık Vedat Uyar (20), olayda hayatını kaybeden Turgay Emre Durkal'ın annesi Ayten ve babası Refik Durkal ile taraf avukatları hazır bulundu. Bu davadan tutuksuz yargılanan ancak başka suçtan tutuklu bulunan sanık Eren Sanat (21) ise duruşmaya katılmadı.

Tutuklu sanık Uyar, geçen duruşma verdiği savunmayı tekrar ettiğini belirterek, "Çok pişmanım keşke bu olay yaşanmasaydı." dedi.

Maktul Durkal'ın annesi Ayten ve babası Refik Durkal da sanıklardan şikayetçi olduklarını bildirdi.

Duruşmada mütalaa veren savcı, sanık Vedat Uyar'ın ''Kasten adam öldürme'' suçundan müebbet hapisle cezalandırılmasını talep etti. Savcı, diğer sanık Eren Sanat'ın ise beraatını istedi.

Mahkeme heyeti, tarafların mütalaaya karşı beyanda bulunması için duruşmayı erteledi.

Zafer Mahallesinde 13 Kasım 2015'te meydana gelen olayda Turgay Emre Durkal'ın av tüfeğiyle öldürülmesinin ardından zanlılar Vedat Uyar ile Eren Sanat'ı gözaltına alınmıştı. Zanlılardan Uyar, çıkarıldığı mahkemece tutuklanmıştı.

Önceki ve Sonraki Haberler