1. HABERLER

  2. BÖLGE

  3. Eskişehir'de Sünnet Düğünündeki Kavgayla İlgili Dava
Eskişehirde Sünnet Düğünündeki Kavgayla İlgili Dava

Eskişehir'de Sünnet Düğünündeki Kavgayla İlgili Dava

Kentte geçen yıl kasım ayında sünnet düğününde çıkan kavgada bir kişiyi silahla öldürdüğü iddiasıyla tutuklanan sanığın yargılanmasına devam edildi

A+A-

Eskişehir'de, geçen yıl kasım ayında sünnet düğününde çıkan kavgada bir kişiyi silahla öldürdüğü iddiasıyla tutuklanan sanığın yargılanmasına devam edildi.

Eskişehir 2. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya, tutuklu sanık Ahmet İriyiğit (20), olayda hayatını kaybeden Şahin Karateke'nin yakınları ile tarafların avukatları katıldı.

Sanık İriyiğit, önceki savunmalarını tekrar ettiğini söyledi.

Karateke ailesinin avukatı Füsun Tunçok da sanığın olayı planlayarak gerçekleştirdiğini öne sürerek, cezanın en üst hadden verilmesini istedi.

Cumhuriyet savcısı ise sanığın ''kasten adam öldürme'' suçundan müebbet hapisle cezalandırılması talebini tekrar etti.

Heyetteki üye değişikliği nedeniyle bu duruşma karar çıkmayacağını belirten mahkeme başkanı, sanığın tutukluluk halinin devamına karar vererek duruşmayı erteledi.

Eskişehir'de, 28 Kasım 2015'te 71 Evler Mahallesi Kafkas Caddesi'ndeki sünnet düğününde çıkan kavgada göğsünden silahla vurularak yaralanan 23 yaşındaki Şahin Karateke, kaldırıldığı Eskişehir Devlet Hastanesinde kurtarılamamıştı. Olaydan sonra kaçan zanlı Ahmet İriyiğit ise polis ekiplerince yakalanmış ve çıkarıldığı mahkemece tutuklanmıştı.

Önceki ve Sonraki Haberler