1. HABERLER

  2. BÖLGE

  3. Eskişehir'deki Cinayet Davası
Eskişehirdeki Cinayet Davası

Eskişehir'deki Cinayet Davası

9 Ocak'ta bir kişinin av tüfeğiyle vurularak öldürülmesine ilişkin davada 3 sanığın yargılanmasına devam edildi

A+A-

ESKİŞEHİR (AA) - Eskişehir'de, 9 Ocak'ta bir kişinin av tüfeğiyle vurularak öldürülmesine ilişkin davada mütalaasın veren savcı, tutuklu 3 sanıktan 2'sinin ağırlaştırılmış müebbet hapisle cezalandırılmasını talep etti.

Eskişehir 2. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen davada, tutuklu sanıklar Erdoğan Ünlüyayla (23), Dilber Çatalbaşoğlu (23) ve Selma Beyazkoç ile maktul Güngör Beyazkoç'un eşi Gülnur ve annesi Aysel Beyazkoç hazır bulundu.

Sanıklar Ünlüyayla, Çatalbaşoğlu ve Beyazkoç, önceki duruşmalardaki savunmalarını tekrar ettiklerini ve ekleyeceklerinin olmadığını bildirdi.

Öldürülen Güngör Beyazkoç'un eşi Gülnur Beyazkoç ise sanıkların suçu beraber işlediklerini öne sürerek, en üst hadden cezalandırılmaları talebinde bulundu.

Duruşmada mütalaasını veren savcı, sanıklardan Erdoğan Ünlüyayla ile Selma Beyazkoç'un ağırlaştırılmış müebbet hapisle cezalandırılmasını istedi. Savcı, Dilber Çatalbaşoğlu'nun ise beraatını talep etti.

Sanıkların tutukluluk hallerinin devamına karar veren mahkeme heyeti, tarafların mütalaaya karşı beyanda bulunması için duruşmayı 7 Ekim'e erteledi.

- Olay

Şarhöyük Mahallesi Marmaris Sokak'ta 9 Ocak'ta meydana gelen olayda, Güngör Beyazkoç evinin önünde av tüfeğiyle vurularak öldürülmüştü. Olayın ardından gözaltına alınan Erdoğan Ünlüyayla, Dilber Çatalbaşoğlu ve Selma Beyazkoç, mahkemece tutuklanmıştı. Sanıklar hakkında ''Kan gütme saikiyle, tasarlayarak adam öldürme'' iddiasıyla dava açılmıştı.

Etiketler : , ,
Önceki ve Sonraki Haberler