1. HABERLER

  2. BÖLGE

  3. Eskişehir'den Kısa Kısa
Eskişehirden Kısa Kısa

Eskişehir'den Kısa Kısa

Tepebaşı Belediyesinin düzenlediği kültür turları devam ediyor.

A+A-

Tepebaşı Belediyesinin düzenlediği kültür turları devam ediyor.
Belediyeden yapılan açıklamaya göre, Sarıkavak, Yeşilyurt, Yahnikapan, Avdan, Ayvacık ve Akin mahallelerinde ikamet eden vatandaşlar, Tepebaşı Belediyesinin düzenlediği kültür turları kapsamında Nevşehir'in Hacıbektaş ilçesinde düzenlenen Hacıbektaş Veli Anma Töreni'ne katıldı.

Hacıbektaş ilçesinde bulunan külliyede düzenlenen anma etkinlikleri öncesi Eskişehir'den giden vatandaşlar adaklarını keserek, dualar etti.

Vatandaşlar, düzenlenen anma etkinliklerini sonrası Nevşehir'in turistik yerleri olan başta Avanos, Ürgüp ve Peri Bacaları'nı gezme imkanı da buldu.

- Karapınar Halk Merkezi inşaatı başladı

Odunpazarı Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü Karapınar Mahallesi'nde Halk Merkezi inşaatına başladı.

Belediyeden yapılan açıklamaya göre, Karapınar Mahallesi Şehir Sokak'ta inşa edilen Karapınar Halk Merkezi, toplamda 120 metrekare alanı kapsıyor.

Halk merkezi "lego ev" adı verilen bir yöntemle ahşap kompozit kaplamayla yapılıyor.

- Seyitgazi ilçesinde yol yenileme çalışması

Seyitgazi Belediyesinin mahallelerdeki stabilize çalışmaları devam ediyor.

Seyitgazi Belediyesi, mahallelerde yol genişletme ve iyileştirme çalışmalarını sürdürerek, vatandaş ve sürücülerin mağdur olmaması için yoğun çaba sarf ediyor.

Ekipler son olarak Karaören Mahallesi'nde vatandaşların yoğun olarak kullandığı yerlerde stabilize çalışmaları gerçekleştirerek, yolları araç trafiği için elverişli hale getiriyor.

 

Etiketler :
Önceki ve Sonraki Haberler