1. HABERLER

  2. BÖLGE

  3. "Eskişehir'in Yıldızları Parlıyor" Ödül Töreni
Eskişehirin Yıldızları Parlıyor Ödül Töreni

"Eskişehir'in Yıldızları Parlıyor" Ödül Töreni

Eskişehir Valiliği tarafından İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nün desteğiyle başlatılan "Eskişehir'in yıldızları parlıyor projesi" kapsamında bilim, kültür, sanat...

A+A-

ESKİŞEHİR (AA) - Eskişehir Valiliği tarafından İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nün desteğiyle başlatılan "Eskişehir'in yıldızları parlıyor projesi" kapsamında bilim, kültür, sanat ve spor dallarında düzenlenen ulusal ve uluslararası yarışmalarda dereceye giren öğrencilere madalyaları ve ödülleri törenle verildi.

Eskişehir Valisi Güngör Azim Tuna, Hacı Süleyman Çakır Kız Lisesi Salonu'nda düzenlenen törende yaptığı konuşmada, geleceğin emanetçileri çocuklara sonsuz güvenlerinin olduğunu ifade etti.

Mehmet Akif Ersoy'un "Yarın dünden güzel" dizesini hatırlatan Tuna, "Yarınlarımız olan sizler, bütün kalbimizle inanıyoruz ki yüreklerinize ektiğimiz sevgi tohumlarını yeşertecek ve yarınları dünden güzel kılacaksınız. Sayın Kültür ve Turizm Bakanımız Nabi Avcı'nın rehberliğinde yürüttüğümüz Türk Dünyası Kültür Başkentliği sürecinde de en büyük yatırımların siz gençlerimizle ilgili olması boşuna değildir. Aslında bizler Kültür Başkentliği ile Eskişehir'de, dalları geleceğe uzanan bir çınar ağacı diktik. Spordan sanata farklı alanlarda gerçekleştirdiğimiz birçok etkinliğe öğrencilerimizi dahil ederken, 10 bin öğrencimizi de Türk dünyasına gönderdik. Bugün hepinizin farklı alanlarda gösterdiğiniz başarıları bir kez daha değerlendirirken, geleceğe yönelik umutlarımız artmıştır. Çünkü her başarı azimli, planlı bir çalışmanın ürünüdür." diye konuştu.

İl Milli Eğitim Müdürü Naci Özen de 2015-2016 eğitim öğretim yılı içerisinde ulusal ve uluslararası yarışmalarda okullarını, Eskişehir'i ve Türkiye'yi en iyi şekilde temsil eden öğrencileri kutladı.

Konuşmaların ardından dereceye giren öğrencilere, madalya ve başarı belgelerini verdi.

Doğuştan iki kolu olmayan Sümeyye Boyacı'nın Dünya Engelliler Yüzme Yarışmasında aldığı ikincilik ise Vali Tuna tarafından takdirle karşılandı.

Etiketler :
Önceki ve Sonraki Haberler