1. HABERLER

  2. BÖLGE

  3. Eskişehirli Öğrenciler Avrupa'dan Döndü
Eskişehirli Öğrenciler Avrupadan Döndü

Eskişehirli Öğrenciler Avrupa'dan Döndü

Sabiha Gökçen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin AB Erasmus Plus Mesleki Eğitim Öğrenci ve Personel Hareketliliği Projesi kapsamında Avrupa'da staj yapan 32 öğrenci ve öğretmenleri,...

A+A-

Sabiha Gökçen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin AB Erasmus Plus Mesleki Eğitim Öğrenci ve Personel Hareketliliği Projesi kapsamında Avrupa'da staj yapan 32 öğrenci ve öğretmenleri, Eskişehir'e döndü.

Tepebaşı İlçe Milli Eğitim Müdürü Bülent Üzmez, eğitimi başarıyla tamamlayan öğrencilere sertifikalarını verdi.

Üzmez, burada yaptığı konuşmada, Eskişehir'oe en çok projesi kabul edilen ve Avrupa'ya 32 öğrenci gönderen okulun yönetimini, proje hazırlayıcısı öğretmenlerini ve staj programını başarıyla tamamlayan öğrencilerini kutladı.

Bu tür projelerin çocukların kişisel, mesleki ve sosyal gelişimlerine olumlu katkılar sağladığını kaydeden Üzmez, "Gelecek yıllarda ilçemizdeki okullarımızın daha fazla AB projesi hazırlayarak Avrupa'ya öğrenci göndermesini diliyorum." dedi.

Okul Müdürü Sırrı Kabadayı da "Bilişim Öğrencilerinin Avrupa'da Açık Kaynak Yazılımı Tecrübesi" projesi kapsamında okulun 20 Bilişim Teknolojisi Bölümü öğrencisinin katılımıyla İsveç ve İspanya'da 3 hafta süren eğitim programı hazırlandığını söyledi. Kabadayı, 12 Uçak Bakım Alanı Bölümü öğrencisinin katılımıyla Almanya'da 4 hafta uygulanan "Havacılık Eğitiminde İlk Akreditasyon Hareketi" projesi hakkında bilgi verdi.

Önceki ve Sonraki Haberler