1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Eskişehirspor'da Olağanüstü Genel Kurula Doğru
Eskişehirsporda Olağanüstü Genel Kurula Doğru

Eskişehirspor'da Olağanüstü Genel Kurula Doğru

ESKOD Yönetim Kurulu, adı başkan adaylığı için geçen isimlerle görüşme talebinde bulunacak

A+A-

Eskişehirspor'u Koruma Derneği (ESKOD) Yönetimi Kurulu, siyah-kırmızılı kulübün ilk oturumu 4 Haziran'da yapılacak olağanüstü genel kurulu öncesinde adı başkan adaylığı için geçen Erdoğan Tekgöz, Halil Ünal, İsmail Ilgaz, Nebi Hatipoğlu ve Sinan Özeçoğlu ile görüşme talebinde bulunacaklarını bildirdi.

ESKOD'tan yapılan yazılı açıklamada, yönetim kurulu olarak siyah-kırmızılı takımın kuruluşunun 50. yılında küme düşmesinin acısını derinden hissettikleri belirtildi.

Genel kurulda mevcut kulüp başkanı Mesut Hoşcan ve yönetimini ibra etmeyeceklerinin kaydedildiği açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"Bilindiği üzere 4 Haziran'da olağanüstü kongre kararı alındı. Bu süreçte maalesef net adımlar atılmadı ve kulübün borcundaki belirsizlik yüzünden belki de bizleri daha kötü günler bekliyor. ESKOD bugüne kadar onurlu ve dik duruşuyla Eskişehirspor taraftarının güvenini kazanmış ve bu gücü kongrelerde üyeleri ile sadece Eskişehirspor menfaatleri için kullanmıştır. Bu nedenle üzerimizdeki sorumluluğun farkındalığıyla adı başkanlık için geçen Erdoğan Tekgöz, Halil Ünal, İsmail Ilgaz, Nebi Hatipoğlu ve Sinan Özeçoğlu ile görüşme talebinde bulunacağız. Bu belirsizlikte taşın altına elini değil yüreğini koyan ya da koyamayanları üyelerimiz ve kamuoyuyla paylaşacağız."

Önceki ve Sonraki Haberler