1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. Eso Üyelerine 32 Milyon Lira Kaynak
Eso Üyelerine 32 Milyon Lira Kaynak

Eso Üyelerine 32 Milyon Lira Kaynak

ESKİŞEHİR (AA) - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Nefes Kredisi kapsamında Eskişehir Sanayi Odası (ESO) üyelerine 32 milyon lira kredi kullandırıldı....

A+A-

ESKİŞEHİR (AA) - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Nefes Kredisi kapsamında Eskişehir Sanayi Odası (ESO) üyelerine 32 milyon lira kredi kullandırıldı.

ESO'dan yapılan açıklamaya göre, ESO'nun öz kaynaklarını seferber ederek temin ettiği 3 milyon liranın yanı sıra bankalar ve TOBB da Eskişehirli sanayiciler için sağladığı katkıyla oluşturulan mali kaynakla oda üyesi 170 firma, 32 milyon liralık kredi kullanımı ile yatırımlarını artırdı.

ESO Başkanı Celalettin Kesikbaş da yaptığı değerlendirmede, şunları kaydetti:

"Odamız bütçesi doğrultusunda üyemiz olan sanayicilerimize, KOBİ’lerimize toplam 32 milyon lira düşük faizli kredi imkanı sağladık. Odamız, Nefes Kredisi kapsamında projede yer alan 4 banka olan Ziraat Bankası, Denizbank, Halkbank ile Vakıfbank'a bütçemizden para aktardık. Her zaman sanayicimizin yanında olan odamız, sağladığı bu imkanla piyasa koşullarının bir hayli altındaki faizle üyelerine ciddi bir kaynak sağlamış oldu."

Önceki ve Sonraki Haberler