1. HABERLER

  2. ADS

  3. Evde Kan Alma İşleminin Avantajları
Evde Kan Alma İşleminin Avantajları

Evde Kan Alma İşleminin Avantajları

Evde Kan Alma İşleminin Avantajları

A+A-

Özellikle evinde yatalak durumda bulunan veya taşınması/hareket etmesi güç olan hastalar için evde kan alma işlemi hem hastalar hem de aileler için kolaylık sağlayan bir hizmettir. Bu sayede hastanın tetkiklerinin yapılması ve doktorun hastaya ulaşması çok daha kolaylaşır. Hem hastalar hem de aileler için konfor sağlar. Evde alınan kan örneğinin laboratuvara olabildiğince hızlı ulaştırılması gerekir. Bu sayede incelenecek örnekler zarar görmeden işlemlere tabi tutulabilir. İstanbul gibi kalabalık kentlerde evde kan alma hizmeti veren laboratuvarlar çeşitli bölgelerde farklı şubelere dağılmış durumdadırlar.

 

Tahlil Laboratuvarı Hizmetleri

 

Hastalık tespitinde ve tedavilerinde nasıl bir yol izleneciğini bulmak için doktorların öncelikle hastanın tahlil sonuçlarına ihtiyaçları vardır. Bu tahlilleri tahlil laboratuvarı dediğimiz tesisler gerçekleştirir. Günümüzde özel sektör içerisinde pek çok tahlil laboratuvarı görmek mümkün. Haliyle insanların talepleri günden güne arttığı ve nüfus kalabalıklaştığı şehirlerde ihtiyacı karşılamak için yeni tahlil laboratuvarları da açılmakta. Evde ve işyerinde kan alma hizmeti pek çok hizmeti bulmak da mümkün.

 

Testlerde Mutlaka Tıbbi Tahlil Laboratuvarı Seçilmeli

 

Günümüzde hastalığın tanısı ve tedavisi öncesi yapılan test ve tahliller yetkileri olmayan medikal firmalar tarafından yapılabilmekte. Bu durum hem test ve tahlil sonuçlarının yetersiz; hem de yanlış sonuçlar verme ihtimalini arttırıyor. Aynı zamanda sağlık yönünden de hastaları tehdit ediyor. Uzmanlar tarafından işletilen ve ehliyetli teknisyenlerin çalıştığı, tercihen Türk Akreditasyon Kurumu'ndan akredite olmuş tıbbi tahlil laboratuvarı seçilmelidir. www.gelisimlab.com.tr adresinde tahlil laboratuvarları ve hizmetleri hakkında oldukça fazla bilgiye erişebilirsiniz.

Önceki ve Sonraki Haberler