1. HABERLER

  2. KONYA HABERLERİ

  3. Evi Yanan Ailelere Sahip Çıkıyorlar
Evi Yanan Ailelere Sahip Çıkıyorlar

Evi Yanan Ailelere Sahip Çıkıyorlar

Karatay Belediyesi çeşitli nedenlerle evleri yanan veya yangından zarar gören ailelere el uzatmaya devam ediyor.

A+A-

Karatay Belediyesi çeşitli nedenlerle evleri yanan veya yangından zarar gören ailelere el uzatmaya devam ediyor. Bu zamana kadar yangından mağdur olan birçok ailenin evini yeniden yapan Karatay Belediyesi, Göçü Mahallesi'nde evlerinin müştemilat bölümü yanan Koçlar ailesini ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerini sundu.

Karatay Göçü Mahallesi'nde çitfçilikle uğraşan 66 yaşındaki Tahir Koçlar'a ait evde elektrik kablosundan  çıkan yangında müştemilat bölümü tamamen kullanılamaz hale geldi. Yangından sonra Koçlar ailesini ziyaret eden Karatay Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Mehmet Karaca, Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Aynur Avşar ve Kent Konseyi üyeleri hasar gören evde incelemelerde bulundu.

Sosyal belediyecilik anlayışıyla ihtiyaç sahibi olan ailelere vakit kaybetmeden yardımda bulunduklarını belirten Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli, yangında hasar gören evin tamir ve bakım çalışmalarının belediyeye ait ilgili müdürlükler tarafından yapılacağını, yanan bölümün eskisinden daha güzel bir hale getirileceğini söyledi. Koçlar ailesi Karatay Belediyesi'ne yardımlarından dolayı teşekkür etti.

Önceki ve Sonraki Haberler