1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Evinin Enkazından Elleriyle Kazarak Çıktı
Evinin Enkazından Elleriyle Kazarak Çıktı

Evinin Enkazından Elleriyle Kazarak Çıktı

Çanakkale'de meydana gelen depremde en fazla etkilenen bölgede yaşayan Demirbaş, yıkılan evinden enkazı elleriyle kazarak çıktı

A+A-

ÇANAKKALE (AA) - Çanakkale'nin Ayvacık ilçesinde art arda meydana gelen depremlerden en fazla etkilenen Yukarıköy'de yaşayan Fatma Demirbaş, yıkılan evinden enkazı elleriyle kazarak çıktı.

Demirbaş, AA muhabirine, ağlayarak deprem sırasında yaşadığı korku dolu anları anlattı.

"Duvarların üzerimize yıkıldığı anı hiç unutamıyorum"

Yaşadığı şoku henüz atamadığını ve hayatın normale dönmesini beklediğini ifade eden 62 yaşındaki Demirbaş, "Uyuyorduk, depremin şiddetiyle uyandık. Eşimle beraber ağlaşmaya başladık. Depremde evimizin duvarları yıkıldı. El feneriyle içeriye baktım. Evin kapısı, taş duvarları yıkılmıştı." diye konuştu.

Fatma Demirbaş, bunun üzerine hemen pencerenin bulunduğu tarafa geçtiğini belirterek, şunları dile getirdi:

"Pencerenin yıkılan tarafından toprağı, duvarları kazmaya başladım. Eşim Ali Demirbaş'ı enkazdan çıkarmaya çalıştım. Pencerenin kenarlarından duvarı kazıya kazıya, tırnaklayarak bir alan açtım. Eşimle beraber o alandan dışarı çıktık. Duvarların üzerimize yıkıldığı anı hiç unutamıyorum. Çok büyük korku yaşadık. Sağ olsun devlet bize sahip çıktı. Bizi evsiz, barksız bırakmadı. Çok korktuk, inşallah bir daha böyle bir afet yaşamayız."

Muhabir: Mehmet Yavaş

Önceki ve Sonraki Haberler