1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Eymir'de Asbestli Su Boruları Değiştiriliyor
Eymirde Asbestli Su Boruları Değiştiriliyor

Eymir'de Asbestli Su Boruları Değiştiriliyor

YOZGAT (AA) - Yozgat'ın Sorgun ilçesine bağlı Eymir beldesinde asbestli içme suyu borularının değiştirilmesi için başlatılan çalışmalara devam ediliyor.Eymir Belediye Başkanı Çetin Mertoğlu,...

A+A-

YOZGAT (AA) - Yozgat'ın Sorgun ilçesine bağlı Eymir beldesinde asbestli içme suyu borularının değiştirilmesi için başlatılan çalışmalara devam ediliyor.

Eymir Belediye Başkanı Çetin Mertoğlu, gazetecilere yaptığı açıklamada, yıllar önce beldenin içme suyu ihtiyacını karşılamak için döşenen bu boruların sağlık açısından zararlı olması nedeniyle değiştirildiğini söyledi.

Daha önce 2015 yılında İller Bankasından hibe yolu ile 5 bin metre temiz su borusu aldıklarını ve onların döşenmesinin tamamlandığını dile getiren Mertoğlu, "Bakanlarımız ve milletvekillerimizin destekleriyle aldığımız 5 bin metre asbestli su hattımızın değiştirilmesinin ardından, şimdi de yine Adalet Bakanımız Sayın Bekir Bozdağ ve milletvekillerimiz sayesinde İller Bankasından hibe yoluyla 5 bin 500 metre su borusu aldık. Bu boruları da Çomaklı mevkinden beldemize su getiren asbestli borularla değiştireceğiz. Amacımız vatandaşlarımızın daha sağlıklı ortamda, daha sağlıklı yaşamalarını sağlamaktır." diye konuştu.

 

Önceki ve Sonraki Haberler