1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. 'Fed'in Yarın Faiz Artırması Beklenmiyor'
Fedin Yarın Faiz Artırması Beklenmiyor

'Fed'in Yarın Faiz Artırması Beklenmiyor'

ABD Merkez Bankasının (Fed) bugün başlayacak ve iki gün sürecek temmuz toplantısına dair beklentileri değerlendiren uzmanlar, Fed'in faiz artırım kararı almasının beklenmediğini bildirdi

A+A-

NEW YORK (AA) - ABD Merkez Bankasının (Fed) bugün başlayacak ve iki gün sürecek temmuz toplantısına dair beklentileri değerlendiren uzmanlar, Fed'in faiz artırım kararı almasının beklenmediğini, ancak yılın geri kalanında en az bir faiz artışı olmasının tahmin edildiğini bildirdi.

Bağımsız varlık yönetimi şirketi Ridgeline Financial Partners'ın yönetici ortağı Matthew Carbray, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Fed'in küresel finansal piyasalardan etkilendiğine işaret ederek, bu ayki toplantısında faiz artırım kararının gelmeyeceğine inandığını ifade etti.

"Temmuz toplantısının olaysız geçeceğine inanıyorum"
Moody's Analytics Direktörü Ryan Sweet de Fed'in temmuz toplantısının "olaysız" geçeceğine inandığını ifade ederek, yarın faiz kararı çıkmayacağını tahmin ettiğini bildirdi.

Sweet, Fed'in yarınki toplantısında gelecek aylara ilişkin herhangi bir sinyal vermeyeceğini savunarak, bankanın faiz artırma olasılığının eylülde yüzde 25, aralıkta ise yüzde 60 olduğunu tahmin ettiğini bildirdi.

Bu arada, Fed'in bir sonraki toplantısı 20-21 Eylül 2016'da gerçekleştirilecek.

Etiketler :
Önceki ve Sonraki Haberler