1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Fenerbahçe'nin Rakibi Monaco
Fenerbahçenin Rakibi Monaco

Fenerbahçe'nin Rakibi Monaco

Fenerbahçe'nin UEFA Şampiyonlar Ligi 3. ön eleme turundaki rakibi Monaco oldu

A+A-

Fenerbahçe'nin UEFA Şampiyonlar Ligi 3. ön eleme turunda Fransa 1. Futbol Ligi (Ligue 1) takımlarından Monaco ile eşleşti.

İsviçre'nin Nyon kentindeki UEFA merkezinde yapılan kura çekimi sonucunda sarı-lacivertlilerin rakibi, bir dönem Galatasaray'ın kalesini de koruyan Morgan De Sanctis'in de formasını giydiği Monaco oldu.

Spor Toto Süper Lig'de geride kalan sezonu 2. sırada bitiren ve "Devler Ligi"nde ön eleme oynamaya hak kazanan Fenerbahçe, Monaco ile ilk maçı 26 veya 27 Temmuz'da İstanbul'da oynayacak. Eşleşmenin rövanşı ise 2 veya 3 Ağustos'ta Monaco'da yapılacak.

Fenerbahçe, turu geçmesi durumunda UEFA Şampiyonlar Ligi'ne kalabilmek için son etap olan play-off turuna yükselecek. Sarı-lacivertliler, elenmesi halinde ise yoluna UEFA Avrupa Ligi play-off turundan devam edecek.

-Eşleşmeler


Kura çekimine göre, ilk maçların 26-27 Temmuz, rövanşlarının 2-3 Ağustos tarihlerinde oynanacağı 3. ön eleme turu eşleşmeleri şöyle oluştu:

Ajax (Hollanda) - PAOK (Yunanistan)

Sparta Prag (Çek Cumhuriyeti) - Steaua Bükreş (Romanya)

Shakthar Donetsk (Ukrayna) - Young Boys (İsviçre)

Rostov (Rusya) - Anderlecht (Belçika)

Fenerbahçe (Türkiye) - Monaco (Fransa)

Rosenborg (Norveç)/Norköpping (İsveç) - The New Saints (Galler)/Apoel (Kıbrıs Rum Kesimi)

Vardar (Makedonya)/Dinamo Zagreb (Hırvatistan) - Dinamo Tiflis (Gürcistan)/Alaskhert (Ermenistan)

Olympiakos (Yunanistan) - Hapoel Beer-Sheva (İsrail)/Sheriff (Moldova)

Zalgiris Vilnius (Litvanya)/Astana (Kazakistan) - Lincoln (Cebelitarık)/Celtic (İskoçya)

Olimpija Ljubljana (Slovenya)/Trencin (Slovakya) - Zrinjski (Bosna Hersek)/Legia Varşova (Polonya)

Victoria Plzen (Çek Cumhuriyeti) - Karabağ (Azerbaycan)/Dudelange (Lüksemburg)

Astra Giurgiu (Romanya) - Crusaders (Kuzey İrlanda)/Kopenhag (Danimarka)

BATE Borisov (Belarus)/SJK Seinajoki (Finlandiya) - Dundalk (İrlanda Cumhuriyeti)/Hafnarfjördur (İzlanda)

Ludogorets (Bulgaristan)/Mladost Podgorica (Karadağ) - Valetta (Malta)/Kızılyıldız (Sırbistan)

Partizani (Arnavutluk)/Ferencvaros (Macaristan) - Salzburg (Avusturya)/Liepaja (Letonya)

 

Etiketler : ,
Önceki ve Sonraki Haberler