1. HABERLER

  2. BÖLGE

  3. Fetö Darbe Girişimine Tepkiler
Fetö Darbe Girişimine Tepkiler

Fetö Darbe Girişimine Tepkiler

Kayseri'nin Akkışla ilçesinde 15 Temmuz darbe girişimi sırasında şehit olanlar için mevlit okutulup, dua edilerek, kurban kesildi.

A+A-

KAYSERİ (AA) - Kayseri'nin Akkışla ilçesinde 15 Temmuz darbe girişimi sırasında şehit olanlar için mevlit okutulup, dua edilerek, kurban kesildi.

Akkışla Belediyesinden yapılan yazılı açıklamaya göre, Akkışla Cumhuriyet Meydanında düzenlenen dua ve kurban kesim töreninde konuşan Akkışla Belediye Başkanı Ali Ergül, "Allah bir daha bu millete bu tür olaylar yaşatmasın. Halkımızın dirayeti, azim ve kararlılığı sayesinde darbe girişiminin önüne geçilmiştir. Artık darbe yapmaya çalışan hainler şunu iyi biliyorlar ki bu milletin önünde artık kimse duramaz. Allah vatandaşlarımızdan razı olsun. Bu hainlere fırsat vermediler." ifadelerini kullandı.

15 Temmuz darbe girişimine milletin hep birlikte göğüs gerdiğini belirten Ergül, bu birlikteliğin takdire şayan bir olay olduğunu ifade etti.

Ergül'ün konuşmasının ardından 15 Temmuz darbe girişiminde hayatlarını kaybeden demokrasi şehitleri için okunan hatimlerin duaları yapıldı ve kaza ve belaların defi için kurbanlar kesildi.

Önceki ve Sonraki Haberler