1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. FETÖ İle Mücadelede 'İ Şubesi' Dönemi Başlıyor
FETÖ İle Mücadelede İ Şubesi Dönemi Başlıyor

FETÖ İle Mücadelede 'İ Şubesi' Dönemi Başlıyor

Emniyet Genel Müdürlüğü İstihbarat Daire Başkanlığı bünyesinde, FETÖ/PDY ve benzer yapılanmaları deşifre etmek amacıyla uzman personelden kurulu 'İ Şubesi' oluşturuldu

A+A-

AA muhabirinin aldığı bilgiye göre, Emniyet Genel Müdürlüğü İstihbarat Daire Başkanlığı bünyesinde Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) ve benzer yapılanmaların faaliyetlerinin takibi ve deşifre edilmesi amacı ile yeni bir şube oluşturuldu.

Her şubenin, konularına göre A,B,C gibi harflerle sınıflandırıldığı İstihbarat Daire Başkanlığı bünyesinde, FETÖ/PDY ile mücadele için oluşturulan yeni şubeye "İ" Şube Müdürlüğü ismi verildi.

Legal görünümlü illegal terör örgütleri mercek altında
FETÖ/PDY ve aynı bağlamda oluşturulabilecek, "legal görünümlü illegal" terör örgütlerinin faaliyetlerini takip edecek olan şubenin görev alanındaki faaliyetleri, daha önce başkanlık bünyesinde bulunan Organize ve İstihbarata Karşı Koyma (İKK) şubeleri yürütüyordu.

Darbe girişimi sonrası artan iş yükü ve daha nitelikli mücadele amacı ile oluşturulan, uzman personelin bünyesinde toplandığı "İ" Şubesi, terör örgütünün faaliyetlerinin doğrudan takip edilerek ortaya çıkarılması ve etkisiz kılınmasıyla görevlendirildi.

Etiketler :
Önceki ve Sonraki Haberler