1. HABERLER

  2. BÖLGE

  3. Fetö İnşaat İşçisini Müdür Yapmış
Fetö İnşaat İşçisini Müdür Yapmış

Fetö İnşaat İşçisini Müdür Yapmış

Erzurum'da FETÖ/PDY soruşturması kapsamında tutuklanan inşaat işçisi Abubekir Karslı'nın, Fetullah Gülen'in babasının adını taşıyan Ramiz Efendi Erkek Öğrenci Yurdu'nda 3 yıl müdürlük yaptığı belirlendi

A+A-

ERZURUM (AA) - Erzurum Cumhuriyet Başsavcılığınca, FETÖ'nün darbe girişiminin ardından örgütün faaliyetlerini deşifre etmek ve suça karışanlar hakkında yasal işlemleri yapmak amacıyla başlattığı soruşturma sürüyor.

Kent merkezinin yanı sıra ilçelerde de sürdürülen soruşturmada, Pasinler İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, savcılığın talimatı doğrultusunda, ilçede FETÖ bağlantılı Hasankale Özel Eğitim İnşaat Taahhüt Şirketi bünyesindeki derneklerin faaliyetlerini mercek altına aldı.

Bu kapsamda polis tarafından, "himmet" adı altında FETÖ'ye finansal destek sağlayan kişilere yönelik yaptığı çalışmada, inşaat işçisi Abubekir Karslı'nın, terör örgütünün Erzurum'daki önemli isimlerinden ve örgütün ilçedeki para trafiği koordinasyonundan sorumlu olduğu belirtilen firari durumdaki S.S.A. tarafından yurt müdürlüğü görevine getirildiği ortaya çıkarıldı.

Soruşturma kapsamında gözaltına alınan Karslı, emniyette verdiği ifadede, Hasankale Özel Eğitim İnşaat Taahhüt Şirketi'nde görev yaptığını anlatarak, şirketin ilçedeki Ramiz Efendi Erkek Öğrenci Yurdu'nda 2013 yılı sonundan 2016 yılı haziran ayına kadar müdürlük görevi yürüttüğünü belirtti.

Yurttaki görevi süresince asgari ücret aldığını aktaran Karslı, görevi bırakmasının ardından yurdun kapatıldığını kaydetti.

Karslı, söz konusu şirketin Köprüköy Yağan mevkisindeki yurt inşaatında çalıştığını dile getirerek, "2013 yılında Yağan mevkisindeki yurt inşaatında çalışırken şirket müdürü S.S.A. bana 'Ramiz Efendi Erkek Öğrenci Yurdu'nda müdür olarak görev yapar mısın?' diye sordu. Ben de teklifi kabul ettim ve inşaat işçisi iken yurda müdür oldum. Ben bu kişiyle ilk defa Yağan'da bulunan yurt inşaatında tanıştım ve bana bu teklifi yaptı. Bende teklifi kabul ettim." ifadesine yer verdi.

-"Böyle bir örgüt olduğunu kabul etmiyorum"


Polisin, "FETÖ/PDY silahlı terör örgütünün okullarında okudun mu? Yurtlarında kaldın mı? Bu örgüt ile ne zaman tanıştın?" yönündeki sorusu üzerine Karslı, FETÖ/PDY adında bir örgüt olmadığını ileri sürdü.

Aleyhindeki iddiaları kabul etmediğini ve projeler hakkında bilgisi bulunmadığı savunan Karslı, FETÖ'nün faaliyetlerinde yer almadığını katılmadığını söyledi.

Soruşturma çerçevesinde yakalanan Karslı'nın, emniyetteki ifadesinin ardından sevk edildiği adliyede çıkarıldığı sulh ceza hakimliğince tutuklandığı belirtildi.

Önceki ve Sonraki Haberler