1. HABERLER

  2. BÖLGE

  3. Fetö'nün Darbe Girişimi
Fetönün Darbe Girişimi

Fetö'nün Darbe Girişimi

AEÜ Rektörü Prof. Dr. Karakaya: - "Bütün kurumlarda olduğu gibi üniversitelerde de bunun bir sonucu olacaktır"- "Bunun yol haritasını şu anda YÖK çalışmakta, bizlere de bildirecek, gereğini yapacağız"

A+A-

Ahi Evran Üniversitesi (AEÜ) Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine ilişkin, "Bütün kurumlarda olduğu gibi üniversitelerde de bunun bir sonucu olacaktır." dedi.

Karakaya, Bağbaşı Yerleşkesindeki senato salonunda gazetecilere yaptığı açıklamada, darbe girişimiyle sureti haktan görünüp millete plan hazırlayan, hainlik yapan, terörist faaliyetlerde bulunan bir grup ve oluşuma karşı, devletin hassasiyetini ortaya koyacağını söyledi.

Rektör Karakaya, şöyle konuştu:

"Bütün kurumlarda olduğu üniversitelerde de bunun bir sonucu olacaktır. Dün YÖK başkanıyla yaptığımız toplantı sonucunda böyle bir sürecin hangi kanallarla yürütüleceği belirlendi. Çünkü, hukuk devletiyiz. Hukuku bir tarafa koyamayız. Mevzuat değişiklikleri, belki kanuni güçlükleri de meclis iş birliğiyle çözerek, üniversitelerde var olan, öncelikle yöneticilerin elimine edilmesi, daha sonra da öğretim üyeleriyle ilgili kanunun öngördüğü yaptırımlar uygulanarak bu tip art niyetli kişilerin yüksek öğretimden uzaklaştırılması planlanmakta. Bunun yol haritasını şu anda YÖK çalışmakta, bizlere de bildirecek, gereğini yapacağız."

Karakaya, "Üniversitelere dönük, 'şurada şu var' diye bir yönlendirme yok. Bu genel devlet politikası. Bu politikanın gereği en kısa zamanda yapılacak." ifadesini kullandı.

Önceki ve Sonraki Haberler